Kamil Grosicki w fantastycznej formie przed zgrupowaniem kadry. Kolejny świetny mecz. Błysnął też Paweł Wszołek

Dwie asysty Kamila Grosickiego i jedna Pawła Wszołka. Sobotni mecz Hull City z Queens Park Rangers w 38. kolejce angielskiej Championship był popisem reprezentantów Polski.

Hull do przerwy prowadziło 2:0 po golach Jarroda Bowena - w obu akcjach bramkowych ostatnim podaniem obsłużył napastnika Grosicki. Po przerwie goście ruszyli do odrabiania strat i ostatecznie wywalczyli jeden punkt. Gola kontaktowego po podaniu Wszołka zdobył Josh Scowen, a trafienie na wagę punktu zanotował Tomer Hemed.

Grosicki ma już w tym sezonie na swoim koncie 11 asyst w rozgrywkach Championship, a oprócz tego zdobył pięć bramek. Niezły statystykami może się także pochwalić Wszołek - cztery gole i taka sama liczba ostatnich podań.

Po 38. serii gier Hull zajmuje 12. miejsce w tabeli, mając 51 punktów. QPR jest osiemnaste (44 pkt).

Grosicki otrzymał od Jerzego Brzęczka powołanie na marcowe mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Austrią (21.03.2019, Wiedeń, godz. 20:45) i Łotwą (24.03.2019, Warszawa, godz. 20:45).