Biznesmen poleciał do Londynu ratować Wisłę Kraków. Dostał nieoczekiwaną ofertę od kibica. Skorzystał!

Stadion Miejski im. Henryka Reymana użytkowany przez klub Wisła Kraków. Kraków, ul. Reymonta, 21 grudnia 2018

Stadion Miejski im. Henryka Reymana użytkowany przez klub Wisła Kraków. Kraków, ul. Reymonta, 21 grudnia 2018 (Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta)

Jarosław Królewski zaangażował się w próbę ratowania Wisły Kraków. Biznesmen pojechał do Londynu na rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Jeden z kibiców Wisły Kraków zaproponował podwiezienie go swoim samochodem, a Królewski na to przystał

Jarosław Królewski, czyli prezes krakowskiej firmy Synerise mocno się zaangażował w próbę ratowania Wisły Kraków. Biznesmenowi udało się już namówić kilka firm. Na konto "Białej Gwiazdy" wkrótce powinno wpłynąć 300 tysięcy złotych.

Kibic Wisły Kraków został "taksówkarzem" dla biznesmena

Królewski w czwartek pojechał do Londynu na rozmowy z "inwestorem strategicznym" dla krakowskiego klubu. 32-latek wrzucił nawet zdjęcie z Londynu. Zobaczył to zdjęcie Polak (kibic Wisły Kraków), który na stałe mieszka i pracuje w Londynie i zaproponował Królewskiemu podwiezienie. 

Królewski przystał na propozycje, mimo że najpierw był zdecydowany na przejazd Uberem. Po kilkunastu minutach prezes firmy Synerise wrzucił do sieci także zdjęcie z przejazdu vanem jednego z kibiców. 

Jarosław Królewski, prezes firmy Synerise, kilka dni temu zapoczątkował akcję ratowania Wisły Kraków. "50 tysięcy dla Wisły Kraków" ruszyło w zeszły piątek i już teraz udało się zebrać 300 tysięcy złotych. 32-latek pochodzi z Gorlic i jest właścicielem krakowskiej firmy Synerise. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się spółek na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data. Jej wartość wyceniana jest na 75 mln dolarów.

Królewski szuka inwestora dla klubu

Biznesmen dołączył do akcji Bogusława Leśnodorskiego, który stara się rozwiązać prawne problemy krakowskiego klubu.. - Moją rolą jest zbiórka pieniędzy oraz poszukiwania inwestorów strategicznych dla Wisły z mojego kręgu. Osobiście na tym etapie ani ja, ani moja spółka, nie jesteśmy w stanie zainwestować tak ogromnej kwoty. Natomiast mamy coś, o czym ludzie bardzo rzadko myślą: kapitał intelektualny i społeczność ludzi ideowych. Mamy jeden rewolucyjny pomysł w zanadrzu - dodaje biznesmen.

Zobacz także
  • Arkadiusz Milik strzelił cudownego gola. Nowy rok, stary on. Polak wciąż zachwyca skutecznością i stylem
  • Mistrzostwa świata w siatkówce 2018. Polacy po dekoracji Siatkówka. Podwójny mistrz świata zostaje w ZAKSIE
  • Gol Arkadiusza Milika Arkadiusz Milik strzelił kapitalnego gola! [WIDEO]
Skomentuj:
Biznesmen poleciał do Londynu ratować Wisłę Kraków. Dostał nieoczekiwaną ofertę od kibica. Skorzystał!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz
  • Puchar Świata 2018/19