Arkadiusz Milik najefektywniejszym napastnikiem w Serie A

Arkadiusz Milik strzela w tym sezonie Serie A bramkę co 104 minuty. Napastnik Napoli jest pod tym względem najlepszy w lidze włoskiej. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Krzysztof Piątek.

Arkadiusz Milik znów trafił

Arkadiusz Milik strzelił w sobotę dwie bramki dla Napoli w pojedynku z Frosinone Calcio (4:0). Polak trafił po przerwie - w 68. i 84. minucie. To drugi mecz Milika z rzędu we Włoszech, w którym zdobył bramkę. W poprzedniej kolejce pokonał bramkarza Atalanty Bergamo, wchodząc na boisko w końcówce spotkania.

Arkadiusz Milik goni Krzysztofa Piątka i Cristiano Ronaldo

Milik ma w tym sezonie ligi włoskiej już 7 bramek na koncie i goni w klasyfikacji strzelców prowadzących Krzysztofa Piątka i Cristiano Ronaldo (obaj po 10 goli). Wynik byłego napastnika Górnika Zabrze jest tym bardziej warty docenienia, że w dwóch spotkaniach Serie A w ogóle nie wystąpił. Mimo to ma tyle samo trafień, co jego klubowi koledzy Lorenzo Insigne i Dries Mertens, którzy zagrali o jedno spotkanie więcej.

Arkadiusz Milik gra najefektywniej w całej Serie A

Dzięki ostatnim brakom Milik wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji liczby minut potrzebnych do strzelenia gola. 24-latek trafia w tym sezonie ligi włoskiej co 104 minuty. Niewiele gorszy jest Piątek, który zdobywa bramkę co 114 minut. Szósty w tym zestawieniu jest Dawid Kownacki - 125 minut. Dopiero dziewiąty jest Ronaldo, który strzela co 134 minuty.