Boks. Adonis Stevenson przeszedł operację, ale jego stan wciąż jest krytyczny

Stan Adonisa Stevensona określany jest jako stabilny, ale wciąż krytyczny. U 41-letniego Kanadyjczyka zdiagnozowano poważne pourazowe uszkodzenie mózgu - informuje BBC.

W nocy z soboty na niedzielę Stevenson (29-2-1, 24 KO) przegrał przez nokaut w 11. rundzie z Oleksandrem Gwozdykiem (16-0, 13 KO) i stracił pas kategorii WBC kategorii półciężkiej. Po walce Kanadyjczyk trafił do szpitala, gdzie zapadł w śpiączkę.

W niedzielę rano organizacja WBC poinformowała, że pięściarz przebywa na oddziale intensywnej terapii w placówce w Quebec City, a jego stan jest krytyczny. W środę w nocy pojawiły się nowe informacje o jego stanie zdrowia. Lekarze zajmujący się Stevensonem przekazali informację, że Kanadyjczyk przeszedł operację i nadal znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Jego stan jest stabilny ale wciąż krytyczny. Zostało stwierdzone u niego pourazowe uszkodzenie mózgu. Obecnie "Superman" podłączony jest do respiratora, zaintubowany i pozostaje pod obserwacją neurologiczną.

Lekarze nawołują do zakazania walk bokserskich

- Kiedy kogoś nokautujesz, zasadniczo uszkadzasz jego mózg. Boks powinien zostać zakazany - przyznają. To efekt brutalnego nokautu, którego ofiarą padł Stevenson.

Polscy kibice powinni kojarzyć Stevensona, bo były mistrz świata WBC dwukrotnie pokonywał Andrzeja Fonfarę.

Dopasujesz wydarzenie, które miało miejsce za czasów panowania tego władcy?
1/20Dopasujesz wydarzenie, które miało miejsce za czasów panowania tego władcy? Zygmunt Stary:
Zobacz także
  • Ekstraklasa. Eduardo pożegnał się z kolegami z drużyny
  • Jerzy Janowicz Jerzy Janowicz musi zaczynać od zera. "Nie był przygotowany do gry w tenisa"
  • Monika Hojnisz Biathlon. Monika Hojnisz piąta w sprincie w Hochfilzen. Waśkiewicz: Jest super, ale wolę poczekać niż się rozczarować
Terminarz