Boks. Anthony Joshua poznał nowego rywala? Ma nim zostać Oleksandr Usyk

Frank Warren, rywal na rynku promotorskim Eddiego Hearna, poinformował, że dochodz± go słuchy o szykowanej walce Anthony'ego Joshui (22-0, 21 KO) - mistrza ¶wiata WBA/WBO/IBF wagi ciężkiej, z absolutnym królem kategorii cruiser, Oleksandrem Usykiem (16-0, 12 KO).

To w sumie żadna wielka niespodzianka, bo o tej potyczce spekuluje się już od jakiego¶ czasu, ale w kontek¶cie dalszej przyszło¶ci. Doskonały Ukrainiec miał najpierw stoczyć ze dwie walki z innymi "ciężkimi" na przetarcie, a dopiero potem zaatakować AJ-a. Tymczasem według Warrena, taki pojedynek może zostać rozegrany już 13 kwietnia na Stadionie Wembley w Londynie!

Spodziewano się, że Usyk najpierw podejdzie do lepszego z rewanżu Dillian Whyte vs Dereck Chisora (22 grudnia), albo zaboksuje z Josephem Parkerem. Tymczasem pojawiły się inne informacje.

- Z tego co słyszę, s± plany, by Joshua 13 kwietnia spotkał się z Usykiem. Oni chc± tej walki, gdyż Usyk będzie dużo mniejszy i nie uderza wcale zbyt mocno - przekonuje Warren.

Przypomnijmy, iż Usyk podpisał umowę na współpracę z Hearnem na trzy walki. Pierwsz± z nich rozegrał cztery tygodnie temu, nokautuj±c i wysyłaj±c na sportow± emeryturę Tony'ego Bellem. Czy już w debiucie w wadze ciężkiej (jako zawodowiec) od razu pójdzie na Joshuę? 

Deontay Wilder, mistrz wagi ciężkiej WBC, zdradził swoje plany

Wilder (40-0-1, 39 KO) podkre¶la, że interesuje go w tej chwili wył±cznie walka rewanżowa z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO), z którym zremisował na gali w Los Angeles. Anthony Joshua musi poczekać.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

To plakaty ze słynnych filmów. Poznacie je, gdy wymażemy tytuły?
1/20Z jakiego filmu to plakat?
Zobacz także
  • Fury - Wilder. Mistrz WBC zdradził swoje plany. Joshua poczeka
  • Tyson Fury - Deontay Wilder. "Niech ten facet już lepiej nigdy nie sędziuje"
Terminarz