Siatkówka. Z Trentino Volley do PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów ma nowego atakuj±cego. Od sezonu 2018/2018 Mariusza Wlazłego na pozycji wspierać będzie Renee Tappan, który poprzednie rozgrywki spędził we włoskim Trentino Volley.

- Wybrałem PGE Skrę, ponieważ moim celem jest gra na najwyższym poziomie. PlusLiga jest jedn± z najsilniejszych lig na ¶wiecie, a klub z Bełchatowa jest mistrzem Polski, więc nie musiałem się dwa razy zastanawiać, kiedy taka drużyna zaoferowała mi kontakt. Wiem, że klub jest mocny zarówno na poziomie siatkarskim, jak i organizacyjnym. Uwielbiam grać przy gło¶nym dopingu kibiców, a w Bełchatowie s± oni jednymi z najlepszych na ¶wiecie. Nie mogę się doczekać nowego sezonu – mówi nowy atakuj±cy bełchatowskiego zespołu, który nie ukrywa, że ¶ledził zmagania swojej przyszłej drużyny.

- Ogl±dałem wszystkie mecze od półfinałów i kiedy tylko miałem czas, ¶ledziłem rywalizację w PlusLidze, ponieważ znajduję przyjemno¶ć w ogl±daniu meczów na wysokim poziomie. Uważam, że wiem wystarczaj±co o PGE Skrze, ponieważ lubię być doinformowany, co dzieje się w sporcie, który kocham. To czołowy klub z najlepszymi siatkarzami, sztabem oraz kibicami. Dwóch Estończyków Robert Täht, Keith Pupart oraz trener Gheorghe Cre?u spędzili w Polsce trzy lata i przekazali mi dodatkowe informacje o PGE Skrze. Ale nie tylko oni. Słyszałem wiele dobrych opinii o klubie. Feedback jest bardzo pozytywny. Ubiegły sezon w Trento dał mi wiedzę, jak działaj± najlepsze kluby i jestem pewny, że mogę podj±ć to wyzwanie – podkre¶la 24-latek, dla którego liga polska będzie czwart±, w której wyst±pi.

- My¶lę, że ludzie w Polsce s± podobni do Estończyków. Wiem, że doł±czenie do zespołu i porozumienie się z drużyn± nie będzie trudne. Dwa lata temu spędziłem trochę czasu w Lubinie na zgrupowaniu kadry i nie czułem wtedy, że życie tam było inne w porównaniu do życia w domu, czyli Estonii. Jestem podekscytowany, by poznać bliżej polsk± kulturę i kuchnię – zaznacza Teppan.

Estończyk w poprzednim sezonie spędzonym w Trentino Volley na boisku pojawił się 40 razy. Zdobył 172 punkty, tworz±c duet atakuj±cych z Luc± Vettorim. 128-krotnie reprezentował swój kraj w drużynie narodowej. Z PGE Skr± zwi±zał się na dwa lata. Zawodnik na pozycji zast±pi Szymona Romacia. W poprzednim sezonie Polak nie dostawał wielu szans na grę i to Mariusz Wlazły był podstawowym atakuj±cym, od którego Roberto Piazza zaczynał budować skład. 

Do tej pory nowy kontrakt ze Skr± podpisał Jakub Kochanowski. Nieoficjalnie mówi się, że do zespołu wróci przyjmuj±cy Artur Szalpuk. Klub pożegnał się już z Szymonem Romaciem i Srecko Lisinacem. Mówi się, że zrobi to też z Bartoszem Bednorzem, Marcinem Januszem i Milanem Katiciem.

My¶lisz, że znasz geografię? SprawdĽ, czy rozpoznasz wskazane państwo
1/24Okre¶l, czy zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe.
Grafika przedstawia Polskę
Zobacz także
  • P¦ w Zakopanem. Dawid Kubacki skomentował słabsze miejsce w kwalifikacjach
  • P¦ w Zakopanem. Kamil Stoch: Trochę się męczyłem, ale nie mam powodu do obaw
  • Real Madryt najbardziej pechowym klubem na pocz±tku roku. Aż o¶miu kontuzjowanych piłkarzy
Terminarz
  • Puchar ¦wiata 2018/19