Joachim Loew przedłużył kontrakt z reprezentacj± Niemiec

Joachim Loew będzie trenerem reprezentacji Niemiec przynajmniej do zakończenia mundialu. Jednak nie tego najbliższego w Rosji, a tego, który w 2022 roku odbędzie się w Katarze. Szkoleniowiec przedłużył umowę z niemieckim zwi±zkiem piłki nożnej.

Arsenal, Real, Chelsea, Paris Saint-Germain - to tylko niektóre kluby, z którymi w ostatnich miesi±cach ł±czony był Joachim Loew. Selekcjoner reprezentacji Niemiec był wymieniany w gronie kandydatów do poprowadzenia najsilniejszych europejskich klubów, zamiast tego zdecydował się jednak przedłużyć swoj± przygodę z kadr± naszych zachodnich s±siadów.

Loew podpisał nowy kontrakt z niemieckim zwi±zkiem piłki nożnej, który będzie obowi±zywał do zakończenia mistrzostw ¶wiata w 2022 roku w Katarze. Jeżeli wypełni cało¶ć umowy, to ł±cznie będzie prowadził reprezentację Niemiec przez 16 lat (!). Obj±ł j± bowiem w 2006 roku, i od tamtej pory poprowadził w 160 meczach, w których odniósł 107 zwycięstw, zaliczył 29 remisów, a także 24 porażki.

Największy sukces reprezentacji Niemiec prowadzonej przez Loewa, to mistrzostwo ¶wiata zdobyte w 2014 roku w Brazylii. W 2017 drużyna 58-latka wygrała natomiast Puchar Konfederacji.

My¶lisz, że znasz geografię? SprawdĽ, czy rozpoznasz wskazane państwo
1/24Okre¶l, czy zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe.
Grafika przedstawia Polskę
Zobacz także
  • P¦ w Zakopanem. Dawid Kubacki skomentował słabsze miejsce w kwalifikacjach
  • P¦ w Zakopanem. Kamil Stoch: Trochę się męczyłem, ale nie mam powodu do obaw
  • Real Madryt najbardziej pechowym klubem na pocz±tku roku. Aż o¶miu kontuzjowanych piłkarzy
Terminarz
  • Puchar ¦wiata 2018/19