Łukasz Teodorczyk strzela bramkę w Belgii. Anderlecht wygrywa

Łukasz Teodorczyk zdobył kolejną bramkę w lidze belgijskiej. Tym razem Polak wpisał się na listę strzelców w meczu 3. kolejki rundy mistrzowskiej Jupiler League, przeciwko Club Brugge (1:0)

Reprezentant Polski pokonał w 63 minucie Vladimira Gabulova. Polski napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości po dośrodkowaniu z lewej strony z rzutu wolnego. Teodorczyk zdecydował się nabiegać na krótszy słupek, czym zaskoczył bramkarza i umieścił głową piłkę w siatce. Bramka snajpera Anderlechtu dała prowadzone "Fiołkom" w meczu z liderem Jupiler League

Polak grał do 75. minuty, kiedy to został zmieniony przez Silvere Ganvoulę Mboussy.

Były zawodnik Dynama Kijów wraca do bardzo wysokiej formy. W poprzednim sezonie strzelał gole na zawołanie, dzięki czemu rok temu mógł cieszyć się z korony króla strzelców ligi belgijskiej. Ten sezon nie był tak udany, jak poprzedni. Przez bardzo długi czas nie mógł przełamać się reprezentant Polski.

Teodorczyk dużo lepiej sobie radzi w 2018 roku. Od 25 lutego wystąpił w siedmiu spotkaniach Anderlechtu, w których zdobył osiem bramek.

Sumując dokonania reprezentanta Polski w bieżącym sezonie, to zagrał w 34 spotkaniach "Fiołków" (2470 minut na boisku). Strzelił 11 bramek i zaliczył 4 asysty.