Raw Air. Polacy zdominowali kwalifikacje w Lillehammer. Komplet Polaków w konkursie

Kamil Stoch wygrał poniedziałkowe kwalifikacje do konkursu w Lillehammer. Nasz mistrz olimpijski skoczył 139,5 metra i całkowicie zdeklasował konkurencję. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Kubacki (131,5 metra), a na trzecim - Robert Johannson (131 m). Do konkursu awansował komplet Polaków.

Czołówka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w poniedziałek nie zachwyciła. Odległe miejsca zajęli m.in. Richard Freitag i Andreas Wellinger. Przez długi czas na prowadzeniu znajdował się Dawid Kubacki, który skoczył 131,5 metra. Wyprzedzić zdołał go tylko Kamil Stoch, który całkowicie zdeklasował konkurencję skokiem na odległość 139,5 metra.

Do konkursu awansowała szóstka Polaków. Ich dzisiejsze miejsca:

1. Kamil Stoch (139,5 m)

2. Dawid Kubacki (131,5 m)

13. Stefan Hula (126,5 m)

16. Piotr Żyła (126,5 m)

30. Jakub Wolny (126 m)

37. Maciej Kot (123,5 m)

Kamil Stoch powiększył też swoją przewagę w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air. Polak ma już 23,5 punktu przewagi nad drugim Robertem Johanssonem. Pełna klasyfikacja>>>

Konkurs indywidualny w Lillehammer odbędzie się we wtorek o godzinie 17:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Relacja na żywo w Sport.pl - to jest Twój LIVE!

Zobacz także
  • Grzegorz Krychowiak: Nie lubię imprez i nie piję alkoholu. Rosjanie zdziwieni postawą Polaka
  • Britain Soccer Champions League Premier League. Jose Mourinho zwolniony z Manchesteru United
  • Marcin Wasilewski (2P) podczas meczu piłki nożnej 16 . kolejki Lotto Ekstraklasy Czy Wisłę Kraków może uratować akcja jej kibiców? "Kto nam zabroni marzyć, że będą nas tysiące i obejmiemy akcje klubu?"
Terminarz