Pjongczang 2018. Heidi Weng poza sztafetą Norweżek

Liderka Pucharu Świata Heidi Weng nie pobiegnie w sobotniej sztafecie 4x5 km podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Norweżki wystartują w składzie: Ingvild Flugstad Oestberg, Astrid Jacobsen, Ragnhild Haga, Marit Bjoergen. Taki zestaw biegaczek ma im pomóc w powrocie na olimpijskie podium. W Soczi w 2014 roku bieg sztafetowy kobiety wygrały Szwedki, drugie były Finki, a trzecie Niemki.

W Pjongczangu do tej pory w konkurencjach biegowych Norwegia zdobyła trzy złote, cztery srebrne i dwa brązowe medale.

W sztafecie pobiegną też Polki w składzie: Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz oraz Sylwia Jaśkowiec. Cztery lata temu zajęły siódme miejsce, a po dyskwalifikacji Rosjanek zostały przesunięte na szóstą lokatę.

Bieg sztafetowy kobiet zaplanowano na sobotę na godz. 10.30.

Andrzej Bachleda-Curuś w "Wilkowicz Sam na Sam": Związek robi swoje, ale nie tędy droga. Ale nie można zwalać wszystkiego na Tajnera