Pjongczang 2018. Bródka nie obronił złota z Soczi. Przeciętne występy Szymańskiego i Niedźwiedzkiego

Zbigniew Bródka - zloty medalista w wyścigu na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim. Igrzyska olimpijskie w Soczi, 12 lutego 2014

Zbigniew Bródka - zloty medalista w wyścigu na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim. Igrzyska olimpijskie w Soczi, 12 lutego 2014 (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Zbigniew Bródka nie obronił złotego medalu olimpijskiego z Soczi. Reprezentant Polski w wyścigu łyżwiarzy szybkich na 1500 metrów zajął 12. miejsce. Jan Szymański był 16., a Konrad Niedźwiedzki 20.

Bródka dobrze rozpoczął swoją próbę. Polak uzyskał dobry czas otwarcia (23,8), ale później stracił siły. Mimo tego, że wygrał w swojej parze z Brianem Hansenem z USA, to po swoim biegu zajmował czwarte miejsce, a ostatecznie skończył na 12. pozycji.

Najlepsi okazali się reprezentanci Holandii. Pierwszy był Kjeld Nuis, a drugi Patrick Roest. Niespodziankę sprawił Koreańczyk Kim Min Seok, który stanął na najniższym stopniu podium.

Pozostali Polacy również spisali się przeciętnie. Jan Szymańskim pomimo zwycięstwa z Andreą Giovanninim zajął 16. miejsce, natomiast Konrad Niedźwiedzki, który przegrał z Kanadyjczykiem Dennym Morrisonem, skończył na 20. pozycji.

[Majchrzak w punkt K #4].Jak działa system punktów rekompensat za wiatr

Zobacz także
  • Giuseppe Marotta, dyrektor sportowy Juventusu Serie A. Giuseppe Marotta, architekt sukcesów Juventusu, trafił do Interu Mediolan
  • Podbeskidzie - GKS Katowice 0:2 Dwie najlepsze strzelby w jednym zespole. Podbeskidzie wiosną zaatakuje?
  • Monika Hojnisz PŚ w Hochfilzen: Dorothea Wierer wygrywa sprint. Monika Hojnisz piąta
Skomentuj:
Pjongczang 2018. Bródka nie obronił złota z Soczi. Przeciętne występy Szymańskiego i Niedźwiedzkiego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz