Pjongczang 2018. Bródka nie obronił złota z Soczi. Przeciętne występy Szymańskiego i NiedĽwiedzkiego

Zbigniew Bródka - zloty medalista w wy¶cigu na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim. Igrzyska olimpijskie w Soczi, 12 lutego 2014

Zbigniew Bródka - zloty medalista w wy¶cigu na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim. Igrzyska olimpijskie w Soczi, 12 lutego 2014 (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Zbigniew Bródka nie obronił złotego medalu olimpijskiego z Soczi. Reprezentant Polski w wy¶cigu łyżwiarzy szybkich na 1500 metrów zaj±ł 12. miejsce. Jan Szymański był 16., a Konrad NiedĽwiedzki 20.

Bródka dobrze rozpocz±ł swoj± próbę. Polak uzyskał dobry czas otwarcia (23,8), ale póĽniej stracił siły. Mimo tego, że wygrał w swojej parze z Brianem Hansenem z USA, to po swoim biegu zajmował czwarte miejsce, a ostatecznie skończył na 12. pozycji.

Najlepsi okazali się reprezentanci Holandii. Pierwszy był Kjeld Nuis, a drugi Patrick Roest. Niespodziankę sprawił Koreańczyk Kim Min Seok, który stan±ł na najniższym stopniu podium.

Pozostali Polacy również spisali się przeciętnie. Jan Szymańskim pomimo zwycięstwa z Andre± Giovanninim zaj±ł 16. miejsce, natomiast Konrad NiedĽwiedzki, który przegrał z Kanadyjczykiem Dennym Morrisonem, skończył na 20. pozycji.

[Majchrzak w punkt K #4].Jak działa system punktów rekompensat za wiatr

Zobacz także
Skomentuj:
Pjongczang 2018. Bródka nie obronił złota z Soczi. Przeciętne występy Szymańskiego i NiedĽwiedzkiego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX