Nanga Parbat. Pakistańczycy odwołali akcję poszukiwawcz± Tomasza Mackiewicza

Tomasz Mackiewicz

Tomasz Mackiewicz (CLEARSKIESAHEAD.COM)

W poniedziałek portal "Pakistan Mountain News" podał, że możliwa jest akcja poszukiwawcza Tomasza Mackiewicza. Jednak ten sam portal podał informację, że akcję odwołano.

- Okno czasowe na akcję ratunkow± zostało zamknięte - czytamy. Akcję poszukiwawczo-ratownicz± miało przeprowadzić o¶miu Pakistańczyków, w tym Hassan Jaan, który stan±ł na szczycie K2 w 2014 roku.

Ojciec Tomasza Mackiewicza kontaktował się z lokalnymi organizacjami i firmami turystycznymi, które miałby pomóc w zorganizowaniu operacji poszukiwawczej. Ojciec alpinisty miał nawet rozmawiać z M. Ali Saltoro, czyli do¶wiadczonym wspinaczem, który brał udział w kilku wyprawach z Mackiewiczem i Elizabeth Revol.

Dramat Tomasza Mackiewicza i Revol rozpocz±ł się w czwartek (25.01). Kiedy członkowie polskiej wyprawy przebywaj±cej w bazie pod K2 dowiedzieli się o wydarzeniach na oddalonej o 150 km Nandze, postanowili zorganizować akcję ratunkow±.

W pi±tek (26.01) Denisa Urubkę, Adama Bieleckiego, ale także Piotra Tomalę i Jarosława Botora zabrały spod K2 dwa ¶migłowce. Po kilku godzinach lotu czterech himalaistów stanęło pod ¶cian± Nanga Parbat niedaleko bazy Diamir. Revol udało się uratować, niestety ze względu na trudne warunki nie zdołano uratować Mackiewicza.

Revol o Mackiewiczu: Muszę przed sob± przyznać, że go zostawiłam, okłamałam go

Akcja ratunkowa na Nanga Parbat zakończona. Co wiemy? Dziennikarze komentuj±

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zapro¶ rodzinę i znajomych do rozwi±zywania!
1/100Ile wy¶cigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • Zakopane. Puchar ¦wiata w skokach Skoki narciarskie. Maciej Kot: Dawid Kubacki dostanie ochrzan od trenera
  • Premier League. Arsenal pokonał Chelsea. Maurizio Sarri w¶ciekły na swoich piłkarzy
  • Zakopane. Puchar ¦wiata w skokach Skoki narciarskie. Dawid Kubacki nie pozostawił suchej nitki na Norwegach