Nanga Parbat. Pakistańczycy odwołali akcję poszukiwawczą Tomasza Mackiewicza

Tomasz Mackiewicz

Tomasz Mackiewicz (CLEARSKIESAHEAD.COM)

W poniedziałek portal "Pakistan Mountain News" podał, że możliwa jest akcja poszukiwawcza Tomasza Mackiewicza. Jednak ten sam portal podał informację, że akcję odwołano.

- Okno czasowe na akcję ratunkową zostało zamknięte - czytamy. Akcję poszukiwawczo-ratowniczą miało przeprowadzić ośmiu Pakistańczyków, w tym Hassan Jaan, który stanął na szczycie K2 w 2014 roku.

Ojciec Tomasza Mackiewicza kontaktował się z lokalnymi organizacjami i firmami turystycznymi, które miałby pomóc w zorganizowaniu operacji poszukiwawczej. Ojciec alpinisty miał nawet rozmawiać z M. Ali Saltoro, czyli doświadczonym wspinaczem, który brał udział w kilku wyprawach z Mackiewiczem i Elizabeth Revol.

Dramat Tomasza Mackiewicza i Revol rozpoczął się w czwartek (25.01). Kiedy członkowie polskiej wyprawy przebywającej w bazie pod K2 dowiedzieli się o wydarzeniach na oddalonej o 150 km Nandze, postanowili zorganizować akcję ratunkową.

W piątek (26.01) Denisa Urubkę, Adama Bieleckiego, ale także Piotra Tomalę i Jarosława Botora zabrały spod K2 dwa śmigłowce. Po kilku godzinach lotu czterech himalaistów stanęło pod ścianą Nanga Parbat niedaleko bazy Diamir. Revol udało się uratować, niestety ze względu na trudne warunki nie zdołano uratować Mackiewicza.

Revol o Mackiewiczu: Muszę przed sobą przyznać, że go zostawiłam, okłamałam go

Akcja ratunkowa na Nanga Parbat zakończona. Co wiemy? Dziennikarze komentują

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • Andrzej Bargiel Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z K2: Nie czuję się więźniem gór. Mogę w życiu robić wszystko [ROZMOWA]
  • KRC Genk - Lech Poznań Liga Europy. KRC Genk - Lech Poznań 2:0. Różnica (nie tylko) klas
  • Riyad Mahrez nowym zawodnikiem Manchesteru City Nowy sezon w Sport.pl. Premier League - najciekawsze transfery
Skomentuj:
Nanga Parbat. Pakistańczycy odwołali akcję poszukiwawczą Tomasza Mackiewicza
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX