Pjongczang 2018. W środę trening skoków. Jak pogoda?

DMITRI LOVETSKY/AP

Już w środę skoczkowie powrócą do rywalizacji na igrzyskach olimpijskich. O 12.00 rozpocznie się trening przed konkursem na dużej skoczni. Jak przedstawiają się prognozy na najbliższe dni?

W środę w Pjongczangu mają panować dobre warunki. O 12.00 wiatr ma wiać z prędkością 2,5 m/s, co powinno pozwolić na spokojne i sprawne przeprowadzenie trzech treningów. To bardzo ważne biorąc pod uwagę warunki w jakich odbywały się sobotnie zawody na skoczni normalnej, które ze względu na liczne przerwy trwały ok. trzech godzin.

Kolejny trzy treningi w czwartek o 12.00. Wtedy wiatr ma wiać z prędkością 2 m/s. Najważniejsza jest jednak pogoda w piątek i sobotę. W piątek o 12.15 odbędzie się seria próbna, a o 13.30 kwalifikacje. Tu sytuacja się komplikuje, bo wiatr może osiągać prędkość na poziomie 3,5 m/s.

Lepiej ma być podczas sobotniego konkursu (13.30, seria próbna o 12.15) - wtedy ma wiać z prędkością 2,6 m/s.

Jeszcze nie wiemy którzy Polacy wystąpią w kwalifikacjach. Trener Stefan Horngacher może zgłosić do nich czterech swoich podopiecznych. Pewniakami są Kamil Stoch, Stefan Hula i Dawid Kubacki. O czwarte miejsce powalczą Maciej Kot (startował na skoczni normalnej) oraz Piotr Żyła.

Konkurs drużynowy o 13.30 w poniedziałek.

[MAJCHRZAK w PUNKT K #5] Zdradzamy, jak sędziowie oceniają skoki narciarskie

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • "Gazeta Wyborcza": Damian Dukat złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie TS Wisła
  • Fortuna 1 Liga Fortuna 1 Liga. Akcja charytatywna na stadionach #FortunaGdyPełnaTrybuna
  • Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzy Brzęczek podczas meczu Polska - Portugalia (Liga Narodów). Chorzów, Stadion Śląski, 11 października 2018 Reprezentacja. O co chodzi PZPN z ograniczaniem dostępu do piłkarzy? "To tylko porządkowanie"
Skomentuj:
Zimowe igrzyska olimpijskie 2018. W środę trening skoków. Jak pogoda?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz