Siatkówka. Powrót Ferdinando De Giorgiego! Mark Lebedew zwolniony

MAREK PODMOKŁY

Po odpadnięciu Jastrzębskiego Węgla z Pucharu Polski w ćwierćfinale w klubie doszło do zmian. Trener Mark Lebedew został zwolniony, a na jego miejsce zatrudniono byłego selekcjonera polskiej kadry, Ferdinando De Giorgiego.

- Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 13 stycznia 2018 roku zwalnia Marka Lebedewa z obowiązku pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu KS Jastrzębski Węgiel.

Podstawą przedmiotowej decyzji jest brak zadowalającego poziomu sportowego drużyny.

Jednocześnie informujemy, że od meczu 18. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów w dniu 21 stycznia 2018 roku obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie Ferdinando De Giorgi. Do czasu przejęcia zespołu przez nowego trenera jego obowiązki pełnić będzie dotychczasowy asystent pierwszego trenera Leszek Dejewski.

Trenerowi Markowi Lebedewowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wykonaną pracę w Klubie oraz ubiegłoroczny sukces w postaci brązowego medalu mistrzostw Polski, natomiast nowemu szkoleniowcowi życzymy powodzenia w prowadzeniu naszego zespołu – podano w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej Jastrzębskiego Węgla.

Przywrócił Jastrzębski na właściwe tory

W poprzednim sezonie Jastrzębski Węgiel sensacyjnie zdobył brązowy medal PlusLigi, ze swoich zawodników tworząc czołowych siatkarzy w Polsce. - Przede wszystkim pragnę podkreślić, iż zmiana szkoleniowca ma na celu dalszy rozwój Jastrzębskiego Węgla w obszarze sportowym. Natomiast nie zmienia to faktu jednoznacznie wielkiego szacunku, jakim darzę Marka Lebedewa. Należą mu się ogromne podziękowania za minione dwa i pół roku. Wszyscy wiemy, jak wiele Mark uczynił dla naszego zespołu. W pierwszym sezonie, niezwykle trudnym, będącym dla nas "sezonem na przetrwanie", zupełnie nowa drużyna Jastrzębskiego Węgla zajęła pod jego wodzą siódme miejsce. Na tamten czas kryzysu należy ocenić je jako dobre. W kolejnym sezonie odnieśliśmy ogromny sukces, za jaki uważam brązowy medal. Za to wszystko jeszcze raz składam Markowi wielkie podziękowania. Jednakże w mojej ocenie dotychczasowa formuła współpracy wyczerpała się – tłumaczy swoją decyzję Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Ferdinando De Giorgi wraca do Polski

Dla włoskiego szkoleniowca będzie to powrót do Polski po zwolnieniu go z obowiązków trenerskich w reprezentacji biało-czerwonych. Wcześniej zajmował się ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą w ciągu dwóch lat kontraktu dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju i raz Puchar Polski.

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • Piłka nożna Real Sociedad - Girona w La Liga, 22 października. Zapowiedź
  • Piłka nożna Arsenal - Leicester na żywo. Gdzie obejrzeć mecz Arsenal - Leicester? Transmisja on-line
  • Piłka nożna Arsenal - Leicester, od godz. 21:00. Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć. Transmisja na żywo
Skomentuj:
Siatkówka. Powrót Ferdinando De Giorgiego! Mark Lebedew zwolniony
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz