Skoki narciarskie. Kamil Stoch nie doleciał do czołówki kwalifikacji. Komplet Polaków w konkursie

Kamil Stoch zajął 16. miejsce w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf. Rywalizację wygrał Daniel Andre Tande. Do konkursu awansowali wszyscy Polacy.

Kamil Stoch nie znalazł się wśród najlepszych skoczków kwalifikacji. Polak skoczył 202 metry i zajął 16. miejsce. Najlepszy okazał się Daniel Andre Tande. Norweg poleciał 216,5 metra i wyprzedził swojego rodaka Andreasa Stjernena (215,5 metra). Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Jernej Damjan (216,5 metra) ze Słowenii.

W sobotnim konkursie zobaczymy wszystkich Polaków. Najlepszy w kwalifikacjach był Dawid Kubacki, który wylądował na 205. metrze i zajął 14. miejsce. Nowy rekord życiowy ustanowił Jakub Wolny - 197 metrów. Taka odległość dała mu 29. miejsce.

Stefan Hula skoczył 201 metrów (18. miejsce), Maciej Kot 199,5 metra (20. miejsce), a Piotr Żyła wylądował dokładnie na dwusetnym metrze.

Zobacz także
  • Pytania przed startem ekstraklasy Ekstraklasa. Probierz dla Sport.pl: Jestem jak Bob Budowniczy. Gdy mówiłem, że z Jagiellonią powalczę o mistrzostwo, śmiali się ze mnie. Dziś jest podobnie
  • Dean Klafurić Legia Warszawa. 3-5-2, czyli dobra mina do złej gry
  • Anton Kanibołocki Ekstraklasa. Najciekawsze transfery przed startem sezonu 2018/2019
Skomentuj:
Skoki narciarskie. Kamil Stoch nie doleciał do czołówki kwalifikacji. Komplet Polaków w konkursie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz