La Liga. Barcelona wygrała z Villarrealem, który grał w dziesiątkę

W meczu 15. kolejki La Liga Villarreal przegrał u siebie 0:2 z Barceloną. Obie bramki padły dopiero w drugiej połowie, gdy gospodarze grali w dziesiątkę.

W pierwszej połowie mecz był niezwykle wyrównany. Villarreal umiejętnie się bronił i groźnie kontrował. Najlepszą okazję miał w 25. minucie:

Obraz gry zmienił się dopiero po godzinie, kiedy Raba spóźnił się z interwencją i obejrzał czerwoną kartkę. Chwilę potem Luis Suarez skutecznie wykończył piękną akcję zespołu. Jego bramkę poprzedziło pięć podań z pierwszej piłki

W 83. minucie kuriozalne zachowanie stoperów wykorzystał Lionel Messi. Obrońca Villarrealu podciął kolegę z zespołu i obaj się wywrócili, a Argentyńczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. I nie zmarnował tej okazji, tylko zdobył swoją czternastą bramkę w sezonie ligowym.

Barca po piętnastu kolejkach ma 39 punktów i jest liderem. Villarreal utrzymał się na szóstej pozycji.