Puchar Kontynentalny. Tomasz Pilch wygrywa w Whistler!

Polski skoczek narciarski Tomasz Pilch okazał się najlepszy w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. 17-latek zdobył tym samym swoje pierwsze punkty COC w karierze.

Tomasz Pilch ma za sobą niezwykle udany start w zawodach otwierających cykl drugiej ligi skoków. 17-letni Polak po próbach na 102,5 i 101 metrów okazał się najlepszy na olimpijskiej skoczni w Whistler (K95).

Po pierwszej serii Pilch był pierwszy ex aequo z Philippem Aschenwaldem, a trzeci był Viktor Polasek, w drugiej serii doszło jednak do przetasowań. Pilch pozostał na pierwszym miejscu, drugie miejsce zajął Philipp Aschenwald, a trzeci był Marius Lindvik. Do drugiej serii awansowało w sumie trzech Polaków. Dwudziesty czwarty był Klemens Murańka, z kolei Przemysław Kantyka ukończył zawody na 29. pozycji. Paweł Wąsek był 36.

Nie mógł wystartować w Pucharze Świata. Już może

Tomasz Pilch prezentuje się zdecydowanie najlepiej za zapleczu polskiej kadry. Już w czasie przedsezonowego zgrupowania w Kranju trenerzy dostrzegli świetną formę 17-latka. Co więcej, Pilch pojechałby na zawody Pucharu Świata w Wiśle, gdyby nie fakt, że zawodnik nie miał żadnego punktu zdobytego na zapleczu PŚ (wymóg konieczny).

Na punkty nie trzeba było długo czekać, bo Pilch zdobył je w pierwszym swoim starcie w COC. W sumie był to dopiero jego piąty występ na zapleczu PŚ.

Bardzo możliwe, że 17-latek wywalczy Polsce maksymalną kwotę startową na Turniej Czterech Skoczni. Niestety, nad dyspozycją reszty naszych skoczków należy jedynie spuścić zasłonę milczenia.

Młody Tomasz Pilch jest siostrzeńcem Adama Małysza. Co ciekawe, skoczek zaczał uprawiać tę dyscyplinę właśnie ze względu na legendę polskich skoków.