Liga Mistrzów. W meczu podtekstów górą Jastrzębski Węgiel. Świetny start zespołu w fazę grupową

Jastrzębski Węgiel pokazał moc w pierwszym meczu grupy D i ograł do zera mistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys
Dla śląskiego kluby było to niecodzienne starcie. Od tego sezonu szkoleniowcem berlińczyków jest Australijczyk Luke Reynolds, który w minionym sezonie pracował w Jastrzębiu jako trener przygotowania motorycznego. W niemieckiej drużynie przed laty występował Salvador Hidalgo Oliva - lider JW, który zresztą od dziesięciu lat mieszka na stałe w Berlinie.
Miłe wspomnienia związane z niemieckim klubem ma też trener pomarańczowych Mark Lebedew, który dwa lata wywalczył z berlińczykami brązowy medal Ligi Mistrzów. W środę sentymentów jednak nie było, a na boisku górował Jastrzębski. W grupie D rywalizują jeszcze mistrz Rosji Zenit Kazań oraz wicemistrz Francji Spacer's Toulouse VB
Jastrzębski Węgiel - Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:21, 25:19, 26:24)
Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kosok, De Rocco, Kampa, Sobala, Oliva, Popiwczak (l); 
Berlin Recycling Volleys: Okolić, Marshall, Kromm, Vigrass, Carroll, Pujol, Perry (l)

Jastrzębski Węgiel pokazał moc w pierwszym meczu grupy D i ograł do zera mistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys Dla śląskiego kluby było to niecodzienne starcie. Od tego sezonu szkoleniowcem berlińczyków jest Australijczyk Luke Reynolds, który w minionym sezonie pracował w... (GRZEGORZ CELEJEWSKI)

Jastrzębski Węgiel to jedyny polski zespół, który musiał grać w eliminacjach, by trafić do fazy grupowej tej edycji Ligi Mistrzów. W swoim pierwszym meczu tego etapu pokonał Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:21, 25:19, 26:24).

87 minut potrzebowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, by w meczu pełnym podtekstów pokonać Berlin Recycling Volleys. Zespół Marka Lebedew oparł swoją grę na Salvadorze Hidalgo Olivie. Rozwiązanie to okazało się na tyle skuteczne, że gospodarze bez większych problemów w stosunku 3:0 zwyciężyli były zespół swojego szkoleniowca.

W przypadku dwóch pierwszych setów drużyna z Jastrzębia-Zdroju szybko wychodziła na prowadzenie (16:11, 16:13) i dopiero w ostatniej partii uczestnicy Final Four poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zaczęli stawiać jej swoje warunki. Zrobili to głównie dzięki Stevenowi Marshallowi, który wziął na siebie ciężar ofensywy w najtrudniejszych piłkach.

Mimo prowadzenia BRV nawet czterema punktami, jastrzębianie odrobili straty. Stało się to dzięki Olivie, który świetnie czuł blok rywali i raz po raz wykorzystywał go, by zdobyć kolejne punkty dla swojego zespołu (w sumie punktował siedemnastokrotnie).

Nie było to dobre spotkanie w wykonaniu Macieja Muzaja, więc zmienił go Patryk Strzeżek. Mając mniej okazji do ataku (9) zapisał na koncie miejscowych 5 punktów. Młodszy atakujący w sumie zdobył tylko 4 punkty. Mecz został zakończony asem serwisowym Kubańczyka.

Jastrzębski Węgiel - Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:21, 25:19, 26:24)

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
 • Piłka nożna Macedonia - Gibraltar. Bramki. Składy. Kartki. Liga Narodów UEFA - 19 listopada. Podsumowanie
 • Piłka nożna Liechtenstein - Armenia. Bramki. Składy. Kartki. Liga Narodów UEFA - 19 listopada. Podsumowanie
 • Piłka nożna Cypr - Norwegia. Bramki. Składy. Kartki. Liga Narodów UEFA - 19 listopada. Podsumowanie
Skomentuj:
Liga Mistrzów. W meczu podtekstów górą Jastrzębski Węgiel. Świetny start zespołu w fazę grupową
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz
 • Liga Narodów UEFA 2018/19 - Dywizja A
 • Grupa 3
 • Liga Narodów UEFA 2018/19 - Dywizja B
 • Grupa 2
 • Liga Narodów UEFA 2018/19 - Dywizja C
 • Grupa 1
 • Liga Narodów UEFA 2018/19 - Dywizja C
 • Grupa 4
 • Liga Narodów UEFA 2018/19 - Dywizja D
 • Grupa 3