ATP World Tour Finals w Londynie. Imponujący start Kubota i Melo

Najlepsza para świata wygrała pierwszy mecz turnieju ATP World Tour Finals pokonując Ivana Dodiga i Marcela Granollersa 7:6 (7-2), 6:4.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo na początku listopada wygrali swój szósty turniej w tym sezonie. Polsko-brazylijski duet zdobył tytuł Rolex Paris Masters, pokonując w finale właśnie Granollersa i Dodiga 7:6(3) 3:6 10:6.

Rewanż rywalom się nie udał, choć w pierwszym secie byli blisko zwycięstwa. Przy stanie 4:3 Dodig szansę na remis zaprzepaścił popełnił prosty błąd trafiając wolejem w siatkę i utrzymał w grze polsko-brazylijski duet.

W drugim secie Kubot i Melo prowadzili już 4:1, ale zamiast gładko wygrać, na własne życzenie doprowadzili do nerwowej końcówki. Rywale zdołali doprowadzić do remisu jednak na więcej już nie było ich stać.

W środę Kubot i Melo zagrają z Soaresem i Murrayem. Zwycięstwo zapewni im awans do półfinału.