Liga Mistrzów. Wygrana PGE VIVE Kielce w Danii

Michal Jurecki podczas meczu PGE Vive Kielce : SG Flensburg - Handewitt .

Michal Jurecki podczas meczu PGE Vive Kielce : SG Flensburg - Handewitt . (PAWEŁ MAŁECKI)

Szczypiorni¶ci PGE VIVE Kielce wygrali z Aalborgiem 34:30 w meczu 7. kolejki Ligi Mistrzów. Kielczanie prawie rok czekali na wyjazdowe zwycięstwo w europejskich rozgrywkach.

W meczu z ostatni± drużyn± w grupie B szczypiorni¶ci PGE VIVE byli zdecydowanym faworytem, co pokazali od pierwszych minut. Szybko zdobyli bramkę, ale do 15. minuty. Duńczycy nie dawali kielczanom odskoczyć na więcej niż jednobramkowe prowadzenie.  W 16. minucie Jachlewski rzucił na 9:7 i dał spokój w poczynaniach go¶ci. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem PGE VIVE Kielce 18:14.

W drugiej połowie przewaga mistrzów Polski utrzymywała się w okolicach pięciu bramek. Najwyższe prowadzenie dał w końcówce meczu Janc rzucaj±c na 32:26. Mecz zakończył się wynikiem 34:30 dla Polaków. Ostatni raz kielczanie wyjazdowe zwycięstwo odnie¶li 361 dni temu.

Dzięki tej wygranej PGE VIVE Kielce awansowało na 4. miejsce w tabeli grupy B. Rundę rewanżow± mistrzowie Polski rozpoczn± od meczu z Aalborgiem, który odbędzie się 18 listopada o godzinie 16.

Aalborg Handbold - PGE VIVE Kielce 30:34 (14:18)

Aalborg: Pedersen, Aggefors - Smarason 8, A.Jensen 7, M.Larsen 5, Juul-Lassen 5, P.Larsen 2, Barthold 1, Hald Jensen 1, Jotić 1, Hasselund, Atlason, Pedersen, Antonsen

PGE VIVE Kielce: Szmal - Aguinagalde 5, Jurecki 5, Dujszebajew 4, Strlek 4, Bombac 4, Janc 3, Bielecki 2, Jachlewski 2, Kus, Djukić 1, Jurkiewicz, Zorman, Mamić

Zobacz także
Skomentuj:
Liga Mistrzów. Wygrana PGE VIVE Kielce w Danii
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX