Polska - Meksyk. Konferencja prasowa Meksyku: "Polska to znakomita drużyna. Gra przeciwko niej to co¶ niezwykłego"

- Reprezentacja Polski to znakomity zespół, gra przeciwko niej to co¶ niezwykłego - powiedział obrońca reprezentacji Meksyku, Hector Moreno na oficjalnej konferencji prasowej przed poniedziałkowym starciem z biało-czerwonymi. To jednak nie jedyny komplement, jaki padł z ust defensora najbliższych rywali Polaków, których trener również wypowiadał się o polskiej kadrze w bardzo pozytywny sposób.

- Chcę wyrazić uznanie dla reprezentacji Polski, która jest znakomitym zespołem, pokazuje to szóste miejsce zajmowane przez ni± w rankingu FIFA, ma wielu ważnych zawodników graj±cych na co dzień w wielkich drużynach. Ma również znakomitego trenera, będzie to zespół, który prezentuje zupełnie inny styl, niż Belgia, z któr± spotkali¶my się kilka dni temu - jako pierwszy rozpocz±ł trener reprezentacji Meksyku, Juan Carlos Osorio.

Po czym dodał: Mecz z Polsk± będzie bardzo trudnym zadaniem, szczególnie dla naszych obrońców. Mamy do czynienia z bardzo do¶wiadczonym zespołem. Trzeba docenić ogromn± pracę selekcjonera Adama Nawałki, spotkanie z jego drużyn± da nam ¶wietny materiał szkoleniowy.

- Wiedzieli¶my, że przeciwko nam nie zagra Lewandowski. My również mamy jednak spore braki, nie mamy Javiera Hernandeza, kilku innych ważnych zawodników również nie wyst±pi, ale to normalne, takie sytuacje ci±gle się powtarzaj±. Zobaczymy, który trener lepiej wypełni luki w swoim zespole.

- Chciałbym zagrać w meczu z Polsk±, jak każdy, gra przeciwko tak wysoko sklasyfikowanej drużynie to co¶ niezwykłego. Nasi rywale prezentuj± zupełnie odmienny futbol niż ten, do którego jeste¶my przyzwyczajeni, występ w starciu z takim przeciwnikiem bedzie bardzo cennym do¶wiadczeniem - powiedział natomiast Hector Moreno, obrońca reprezentacji Meksyku.

Defensor Romy nawi±zał też do ostatniego meczu Polski z Meksykiem (1-1, wrzesień 2011 roku) - Od ostatniego meczu minęło dużo czasu, Polska już wtedy jednak była dobrym zespolem, zaskoczyła nas swoja umiejętno¶ci± szybkiej i fizycznej gry. Teraz może być podobnie. Poniedziałkowe spotkanie będzie wymagało po¶więcenia.

SprawdĽ, ile wiesz o kadrze Nawałki
1/10Kto strzelił pierwszego gola dla Polski na Euro 2016?
Zobacz także
Skomentuj:
Polska - Meksyk. Konferencja prasowa Meksyku: "Polska to znakomita drużyna. Gra przeciwko niej to co¶ niezwykłego"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX