Inter Mediolan pokonuje AC Milan w derbach Mediolanu

Inter Mediolan pokonał Milan (3:2) w ósmej kolejce Serie A. Trzy bramki dla Interu strzelił Mauro Icardi. Milan zaliczył trzecią porażkę z rzędu w lidze włoskiej.

Mecz zdecydowanie lepiej zaczął Inter, który w pierwszych dwudziestu minutach trzy razy zagroził bramce Milanu. Starania Interu ziściły się już w 28. minucie. Znakomite dośrodkowanie z prawej strony posłał Candreva, ze wślizgiem nie zdążył Bonuccii, a Icardi tylko dostawił nogę, a Inter wyszedł na prowadzenie.

Milan odpowiedział po 11. minutach drugiej połowy. Suso zdecydował się na strzał zza pola karnego, a piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Handanovicia. Można się zastanawiać, czy Słoweniec nie zareagował za późno, ale strzał Suso był naprawdę bardzo precyzyjny.

Gdy wydawało się, że Milan zaczyna łapać wiatr w żagle, Inter przeprowadził znakomitą akcję. Icardi ruszył z piłką, zgrał do Perisicia, który wycofał piłkę na piąty metr, a Icardi bez problemów pokonał Donnarumę.

Piłkarze Milanu potrafili znów doprowadzić do remisu i w 81. minucie znów mieliśmy remis na tablicy wyników. A wszystko przez niezbyt pewną interwencję Handanovicia, który nie poradził sobie ze strzałem Bonaventury i wpadł z piłką do własnej bramki.

W 89. minucie meczu mieliśmy kulminację emocji. Przy rzucie rożnym dla Interu Rodriguez sfaulował D'Ambrosio, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na gola zamienił Icardi, który skompletował hattricka i poprowadził Inter do zwycięstwa w derbach.

Inter zajmuje drugie miejsce w tabeli Serie A i ma 22 punkty na swoim koncie. Milan jest dziesiąty.