Arjen Robben zakończył karierę reprezentacyjn±

PETER DEJONG/AP

Po zakończeniu eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw ¦wiata w Rosji Arjen Robben ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. - Teraz chcę się skupić na grze w klubie - powiedział piłkarz po ostatnim meczu reprezentacji Holandii, która nie zakwalifikowała się na najbliższy mundial.

Reprezentacja Holandii przed ostatni± kolejk± eliminacji do Mistrzostw ¦wiata w Rosji szanse na awans miała iluzoryczne. Drużyna Dicka Advocaata do zajęcia drugiego miejsca daj±cego prawo gry w barażach, potrzebowała zwycięstwa w meczu ze Szwecję aż siedmioma bramkami. I pokonała, ale tylko 2-0.

Reprezentacja Holandii od kilku lat znajduje się w kryzysie. Drużyna "Oranje" najpierw nie awansowała na Mistrzostwa Europy we Francji, a teraz przegrała walkę o udział w przyszłorocznym mundialu rozgrywanym w Rosji. Starania o wyj¶cie z kryzysu Holendrzy będ± musieli kontynuować bez jednego ze swoich największych gwiazdorów, Arjena Robbena.

- Teraz chcę skupić się na grze w klubie. To odpowiedni czas, by przekazać pałeczkę kolejnemu pokoleniu - powiedział po meczu ze Szwecj± do¶wiadczony skrzydłowy.

Robben w reprezentacji Holandii zadebiutował w 2003 roku, w meczu z Portugali±. Rok póĽniej, w wieku zaledwie 20 lat, po raz pierwszy otrzymał powołania na wielki turniej - Euro 2004.

Przez 14 lat Arjen Robben rozegrał w barwach "Pomarańczowych" 96 spotkań, w których strzelił 37 goli i zanotował 29 asyst. W 2010 roku wywalczył z reprezentacj± Holandii wicemistrzostwo ¶wiata, przegrywaj±c finał z Hiszpani±, po dogrywce. W 2014 roku Holendrzy zakończyli mundial na 3. miejscu.

Eliminacje M¦. Oni odegrali ważn± rolę w układance Adama Nawałki

Zobacz także
Skomentuj:
Arjen Robben zakończył karierę reprezentacyjn±
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz