El. M¦ 2018. Szaleństwo w Ameryce Północnej! USA odpadło, debiutant na mundialu!

ARNULFO FRANCO/AP

Przed ostatni± kolejk± eliminacji M¦ 2018 najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w Ameryce Południowej. Jednak to, co działo się w Ameryce Północnej i ¦rodkowej przebiło wszystko!

W ostatniej fazie eliminacji gra tam sze¶ć zespołów. Meksyk i Kostaryka zapewniły sobie awansu już wcze¶niej, za to Trynidad i Tobago zgromadziło zaledwie trzy punkty i odpadło z walki o mundial w Rosji.

Wobec tego o trzecie miejsce (daj±ce bezpo¶redni awans) i czwarte (baraże) walczyły reprezentacje USA, Panamy oraz Hondurasu. W najlepszej sytuacji znajdowali się Amerykanie - mieli 12 pkt i przed sob± wyjazdowy mecz z najsłabszym Trynidadem i Tobago. Za to Panama i Honduras zgromadziły po 10 pkt i miały przed sob± domowe mecze z zakwalifikowanymi ekipami - Meksykiem i Kostaryk±.

USA samo skomplikowało sobie sytuację. Już do przerwy przegrywało 0-2 po trafieniach Shahdona Winchestera i Alvina Jonesa. W drugiej połowie sygnał do ataku dał gol Christiana Pulisicia, ale tylko na tyle było stać Amerykanów.

Wobec tego byli zależni od wyników innych spotkań. Meksyk do przerwy prowadził w Hondurasie 2-1 po trafieniach Oribe Peralty i Carlosa Veli. Jednak po przerwie gospodarze wzięli się do robty - w 54. minucie samobója strzelił Guillermo Ochoa, natomiast sze¶ć minut póĽniej zwycięsk± bramkę strzelił Romell Quioto (były napastnik Wisły Kraków). Przy porażce USA gwarantowało to Hondurasowi miejsce w barażach i ewentualnie bezpo¶redni awans - ale tylko je¶li Panama nie pokonałaby Kostaryki.

Ta przegrywała 0-1 po trafieniu Johana Venegasa z 36. minuty. Tuż po przerwie stan meczu wyrównał Gabriel Torres. Prawdziwe szaleństwo miało jednak miejsce w 88. minucie. Po golu Romana Torresa Panamczycy objęli prowadzenie, które zapewniło im awans na mundial! To będzie ich debiut na najważniejszej imprezie. Tego co tam się działo nie da się opisać, to trzeba zobaczyć.

W ten sposób USA nie zagra na mundialu po raz pierwszy od 1990 roku. W barażach wyst±pi Honduras, który zmierzy się z Australi±. Ta pokonała w azjatyckim barażu w dwumeczu Syrię (3-2). Pierwszy mecz w Hondurasie 6 listopada, rewanż 14 listopada w Sydney. W drugim barażu interkontynentalnym Nowa Zelandia zagra z Peru.

Eliminacje M¦. Jedziemy na mundial. Droga do Rosji była wyboista

Zobacz także
Skomentuj:
El. M¦ 2018. Szaleństwo w Ameryce Północnej! USA odpadło, debiutant na mundialu!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz