El. M¦ 2018. Syria przegrała rewanż z Australi± i odpadła z walki o awans na mundial w Rosji

10.10.2017 14:17
Trener Ayman Hakeem

Trener Ayman Hakeem (EBRAHIM NOROOZI/AP)

Reprezentacja Syrii przegrała wyjazdowe spotkanie w meczu barażowym z Australi± (1-2). Strzelec dwóch goli, Tim Cahill i jego koledzy w następnej rundzie barażowej zmierz± się z czwart± drużyn± eliminacji w strefie północnoamerykańskiej.

Syryjczycy przegrali z Australi± i zakończyli swoj± piękn± przygodę w walce o awans. Dla kraju zrujnowanego przez wojnę futbol przez kilka miesięcy był odskoczni± od tragicznych wydarzeń. Syryjczycy mieli szansę sprawić jedn± z największych niespodzianek tych eliminacji.

W grupie piłkarze trenera Aymana Hakeema okazali się gorsi od Iranu, ale wysoka lokata pozwoliła im wystartować w barażach składaj±cych się z dwóch etapów - meczu z Australi± i ewentualnego barażu interkontynentalnego.

Przygoda skończyła się na starciu z Australijczykami, którzy byli uważani za zdecydowanych faworytów tego spotkania. Zespół Ange Postecoglou miał z łatwo¶ci± wywalczyć awans do kolejnego etapu walki o mistrzostwa. I wspomniany awans wywalczył, ale z pewno¶ci± nie z łatwo¶ci±.

W pierwszym meczu w Syrii padł remis (1-1), co oznaczało, że zwycięzcę dwumeczu poznamy w spotkaniu rewanżowym w Sydney, które zaczęło się do¶ć sensacyjnie, od bramki Omara Al Somaha, który wpisał się na listę strzelców już w 6. minucie. Rado¶ć z prowadzenia nie trwała jednak długo, ponieważ już w 13. minucie do wyrównania doprowadził Tim Cahill, który ostatecznie przypieczętował zwycięstwo swojej reprezentacji. Zrobił to jednak dopiero w 109. minucie, ponieważ w regulaminowym czasie gry mieli¶my remis. W 120. minucie Syryjczycy mogli jeszcze odmienić losy spotkania, jednak po strzale jednego z ich zawodników piłka uderzyła w słupek bramki gospodarzy.

Australia 2-1 Syria (3-2 w dwumeczu)

13`109` Tim Cahill - 6`Al Somah

Lewandowski już teraz zapewnił sobie tytuł sportowca roku? "Poddam się publicznemu biczowaniu, jeżeli się mylę"