Liga Mistrzów. Bayern Monachium wygrał z Anderlechtem. Lewandowski już strzela

Dominik Wardzichowski
12.09.2017 23:08
A A A
Robert Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola w tej edycji Ligi Mistrzów i siódmego gola w szóstym meczu nowego sezonu. Bayern Monachium pewnie pokonał Anderlecht 3:0.

12.09.2017, godzina 20:45

Bayern Monachium

• na żywo

Gra mistrzów Niemiec nie zachwyciła, ale zespół Carlo Ancelottiego wykonał swoje zadanie. Bayern Monachium strzelił mistrzowi Belgii trzy gole, ale gdyby potrafił przyspieszyć swoje akcje, wynik byłby jeszcze wyższy.

W 11. minucie Robert Lewandowski wystartował do prostopadłego podania z drugiej linii, wbiegł w pole karne, a Sven Kums nie potrafił zatrzymać reprezentanta Polski. Sfaulował Polaka i wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Lewandowski nie miał problemów z wykorzystanie rzutu karnego i dał Bayernowi prowadzenie.

Kolejne gole miały być kwestią czasu, ale Bayern Monachium nie przyspieszył tempa. Cierpliwie rozgrywał akcje, a sytuacje pod bramką Manuela Neuera stwarzał Anderlecht. Najlepszej nie wykorzystał Stanciu. Reprezentant Rumunii trafił w słupek, a chwilę później Bayern prowadził 2:0.

Thiago Alcantara wykorzystał idealne dośrodkowanie Joshuy Kimmicha i nie dał żadnych szans, rozgrywającemu dobre spotkanie, Matzowi Selsowi. Trzy minuty później do bramki mistrzów Belgii trafił Niklas Suele, ale sędzia gola nie uznał. Trzeciego gola dla Bayernu strzelił w 90. minucie Joshua Kimmich.

Bayern Monachium zajmuje drugie miejsce w B. Liderem jest Paris Saint-Germain, które w Glasgow rozgromiło Celtic 5:0.

Bundesliga. Lewandowski więcej zyska czy straci? "Teraz ruszy lawina spekulacji"