Sport.pl

W Legii go nie chcą, na Słowacji zachwyca od początku. Sadam Sulley wybrany do jedenastki kolejki ligi słowackiej

Bartosz Rzemiński
12.09.2017 11:02
A A A
Sadam Sulley, który aktualnie przebywa na wypożyczeniu z Legii Warszawa do zespołu MFK Zemplin Michalovce, po swoim pierwszym meczu w lidze słowackiej został wybrany do jedenastki kolejki.

Sadam Sulley do Legii trafił w lipcu 2016 roku. 20-letni napastnik grający wówczas dla klubu Vision FC został zarekomendowany mistrzom Polski przez Radosława Kucharskiego, który pisał o zawodniku: "Chłopak silny z potencjałem ciała na prawdziwego gladiatora. Ruchliwy. Inteligentny w ruchach z mądrymi decyzjami".

Sulley swojego potencjału w Legii nie pokazał. Piłkarz z Ghany rozegrał zaledwie 14 spotkań... w rezerwach warszawskiego zespołu i po roku odszedł na wypożyczenie do słowackiej drużyny MFK Zemplin Michalovce. 

Tam trener Anton Soltis zaufał mu bardzo szybko. Już po 5 dniach przebywania Sulleya z drużyną, snajper z Ghany otrzymał szansę gry w pierwszym składzie w meczu ligowym Zemplina z MFK Ruzomberok.  20-latek grał jako osamotniony napastnik, który ze wsparciem skrzydłowych Milana Simcaka i Martina Koscelnika, a także z kapitanem drużyny, Igorem Zofcakiem za plecami, zagrał bardzo pewnie.

Drużyna zawodnika wypożyczonego z Legii co prawda przegrała 1-2, ale Sulley i tak zrobił spore wrażenie na słowackich ekspertach, którzy wybrali go do jedenastki kolejki Fortuna Ligi. 

Młody napastnik na wypożyczeniu na Słowacji będzie przebywał do czerwca 2018 roku. 

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX