2. Bundesliga. Świetny mecz Waldemara Soboty. Polak strzelił zwycięskiego gola

W poniedziałkowym spotkaniu Nuernberg z St. Pauli (0-1) bardzo dobrze zaprezentował się Waldemar Sobota. Polski skrzydłowy rozegrał świetny mecz, w którym zdobył zwycięską bramkę.

Waldemar Sobota od początku sezonu jest podstawowym zawodnikiem St. Pauli. Trener Olaf Jansen wystawiał Polaka we wszystkich spotkaniach 2. Bundesligi. 30-latek ma już na swoim koncie pięć występów, wszystkie od pierwszej minuty.

W poniedziałkowym starciu z 1.FC Nürnberg były piłkarz Śląska Wrocław był jednym z najaktywniejszych zawodników na boisku, a w 63. minucie wpisał się na listę strzelców. Drużyna 18-krotnego reprezentanta Polski po ostatnim zwycięstwie zajmuje 5. miejsce w tabeli 2. Bundesligi.

Sobota do St. Pauli trafił w styczniu 2015 roku, wcześniej doświadczony skrzydłowy był zawodnikiem belgijskiego FC Brügge, dla którego rozegrał 51 spotkań, w których strzelił 6 goli i zaliczył 8 asyst.