Polska - Rumunia. Zagraniczne powołania Nawałki. Jest zaskoczenie!

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, powołał 19 zawodników z zagranicznych lig na mecz eliminacji mistrzostw ¶wiata 2018 z Rumuni± (10 czerwca w Warszawie).

Do kadry wraca Marcin Kamiński graj±cy na co dzień gra w 2. Bundeslidze. Obrońca VfB Stuttgart zast±pi Kamila Glika, który nie wyst±pi w meczu z Rumuni±, ponieważ jest zawieszony za żółte kartki.

- Meczem z Rumuni± 10 czerwca na PGE Narodowym rozpoczynamy rewanżow± rundę spotkań eliminacji mistrzostw ¶wiata. Wszyscy mamy ¶wiadomo¶ć, że najważniejsze mecze w kontek¶cie awansu na mundial dopiero przed nami. Zagramy z bardzo trudnym przeciwnikiem, który wci±ż liczy się w walce o wyjazd do Rosji. Niezbędna jest maksymalna mobilizacja, która pozwoli przybliżyć się do realizacji założonego celu - powiedział Adam Nawałka.

Kadra na mecz z Rumini±:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Marcin Kamiński, Igor Lewczuk, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek.

Po pięciu meczach eliminacyjnych Polska prowadzi w grupie E z 13 punktami. Czarnogóra ma o sze¶ć mniej i zajmuje drugie miejsce. Dalej sklasyfikowane s± Dania - 7, Rumunia - 6, Armenia - 6, a tabelę zamyka Kazachstan - 2.

Skomentuj:
Polska - Rumunia. Zagraniczne powołania Nawałki. Jest zaskoczenie!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz