Duże zmiany w Premier League. Będ± dyskwalifikacje dla symulantów

18.05.2017 19:49

DAVE THOMPSON/AP

Od przyszłego sezonu angielska federacja piłkarska (FA) wprowadza surowsze kary dla symulantów. Piłkarze, którzy wyj±tkowo lubi± oszukiwać sędziów, będ± mogli być nawet zawieszeni na dwa mecze.

Od pewnego czasu arbitrzy maj± obowi±zek karać piłkarzy kartkami za symulacje. W Anglii wyszli jednak z założenia, że to zbyt mała kara dla "nurków". Dlatego tamtejsza federacja wprowadza ostrzejsze kary. Nowy przepis wejdzie w życie od przyszłego sezonu Premier League. Skutkować będzie tym, że piłkarze, którzy wyj±tkowo lubi± oszukiwać sędziów, spodziewać się mog± zawieszenia na kolejne mecze.

Decyzję o ewentualnym zawieszeniu podejmować będzie specjalna komisja. W jej skład wejdzie trzech ekspertów -  były piłkarz, były trener i były sędzia - którzy po każdej ligowej kolejce będ± analizować wszelkie kontrowersyjne sytuacje.

FA tłumaczy, że je¶li w przypadku symulowania piłkarz rzekomo fauluj±cy dostanie żółt± kartkę, to zostanie ona cofnięta. A symulant zostanie wtedy ukarany dwumeczow± dyskwalifikacj±.

Podobny system stosowany jest od pocz±tku obecnego sezonu w szkockiej Premiership.

Cillian Sheridan w "Wilkowicz Sam na Sam": Czasem, gdy Michał Probierz się rozpędzi, to mówię sobie: całe szczę¶cie, że jeszcze nie znam polskiego. I że to nie na mnie krzyczy

Jak dobrze znasz Premier League? SprawdĽ się!
1/15Kto został królem strzelców w sezonie 2015/16 (25 goli)?
Komentarze (1)
Duże zmiany w Premier League. Będ± dyskwalifikacje dla symulantów
Zaloguj się
  • Bartolini U

    0

    A Lewandowska dalej się przewraca bez powodu na boisku , fochy itp , biedna dziewczynka niech zacznie grać tam gdzie narodził się football to może szybciej dojrzeje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz
  • 15 km bieg ze startu wsp. M