Duże zmiany w Premier League. Będą dyskwalifikacje dla symulantów

DAVE THOMPSON/AP

Od przyszłego sezonu angielska federacja piłkarska (FA) wprowadza surowsze kary dla symulantów. Piłkarze, którzy wyjątkowo lubią oszukiwać sędziów, będą mogli być nawet zawieszeni na dwa mecze.

Od pewnego czasu arbitrzy mają obowiązek karać piłkarzy kartkami za symulacje. W Anglii wyszli jednak z założenia, że to zbyt mała kara dla "nurków". Dlatego tamtejsza federacja wprowadza ostrzejsze kary. Nowy przepis wejdzie w życie od przyszłego sezonu Premier League. Skutkować będzie tym, że piłkarze, którzy wyjątkowo lubią oszukiwać sędziów, spodziewać się mogą zawieszenia na kolejne mecze.

Decyzję o ewentualnym zawieszeniu podejmować będzie specjalna komisja. W jej skład wejdzie trzech ekspertów -  były piłkarz, były trener i były sędzia - którzy po każdej ligowej kolejce będą analizować wszelkie kontrowersyjne sytuacje.

FA tłumaczy, że jeśli w przypadku symulowania piłkarz rzekomo faulujący dostanie żółtą kartkę, to zostanie ona cofnięta. A symulant zostanie wtedy ukarany dwumeczową dyskwalifikacją.

Podobny system stosowany jest od początku obecnego sezonu w szkockiej Premiership.

Cillian Sheridan w "Wilkowicz Sam na Sam": Czasem, gdy Michał Probierz się rozpędzi, to mówię sobie: całe szczęście, że jeszcze nie znam polskiego. I że to nie na mnie krzyczy

Jak dobrze znasz Premier League? Sprawdź się!
1/15Kto został królem strzelców w sezonie 2015/16 (25 goli)?
Zobacz także
Komentarze (1)
Duże zmiany w Premier League. Będą dyskwalifikacje dla symulantów
Zaloguj się
  • Bartolini U

    0

    A Lewandowska dalej się przewraca bez powodu na boisku , fochy itp , biedna dziewczynka niech zacznie grać tam gdzie narodził się football to może szybciej dojrzeje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX