Everton - Brighton. Bramki. Składy. Kartki. Premier League - 10 marca. Podsumowanie

Drużyna Everton pokonała 2:0 zespół Brighton w ramach 30. kolejki Premier League. Dla gospodarzy bramkę strzelił Tosun. Do tego bramkę samobójczą dołożył Bong.

W ramach 30. kolejki Premier League zmierzyły się ze sobą Everton i Brighton. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 2:0. Do przerwy utrzymywał się remis i udało im się rozstrzygnąć mecz dopiero w drugiej połowie. Swoim zwycięstwem przerwali dobrą serię przeciwników w tych rozgrywkach, która przed tym meczem sięgała 5 meczów bez porażki.

Najważniejsze zdarzenia i składy:

Everton:
Bramki: Bong (60. - sam.), Tosun (76.)
Skład: Pickford - Coleman, Jagielka, Keane, Baines - Rooney, Davies (84. Klaassen), Sigurdsson - Walcott (73. Calvert-Lewin), Tosun, Bolasie (78. Holgate)

Brighton:
Kartki: Schelotto - żółta; Knockaert - czerwona
Skład: Ryan - Schelotto, Duffy, Dunk, Bong (82. Suettner) - Knockaert, Kayal (70. Locadia), Propper, Izquierdo - Gross - Murray (77. Ulloa)

Przyszłe spotkania:

Brighton następny mecz zagra 18 marca, a rywalem będzie Man City. Późniejszym przeciwnikiem będzie Leicester.