RB Lipsk - Schalke 04. Bramki. Składy. Kartki. Bundesliga - 13 stycznia. Podsumowanie

13.01.2018 20:25

MARTIN MEISSNER/AP

Drużyna RB Lipsk pokonała 3:1 zespół Schalke 04 w ramach 18. kolejki Bundesligi. Dla gospodarzy bramki strzelali Keita, Werner i Bruma. W drużynie gości jako jedyny drogę do bramki znalazł Naldo.

W ramach 18. kolejki Bundesligi stanęły naprzeciwko siebie RB Lipsk i Schalke 04. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 3:1. Wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą, a w drugiej odsłonie nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk. To zwycięstwo pozwoliło im przerwać serię 4 meczów bez wygranej w tych rozgrywkach. Kibiców zapewne cieszy również fakt, że dzięki temu zrewanżowali się za porażkę w poprzednim starciu z tym rywalem, kiedy to przegrali 0:2.

Najważniejsze zdarzenia i składy:

RB Lipsk:
Bramki: Keita (41.), Werner (69.), Bruma (71.)
Kartki: Sabitzer, Keita - żółta
Skład: Gulacsi - Laimer, Orban, Upamecano, Bernardo - Kampl, Demme, Keita (67. Poulsen), Bruma (84. Ilsanker) - Sabitzer, Augustin (63. Werner)

Schalke 04:
Bramki: Naldo (55.)
Kartki: Nastasić, Caligiuri - żółta
Skład: Faehrmann - Stambouli, Naldo, Nastasić - Meyer - Caligiuri, Schoepf (55. Pjaca), Harit (82. Konoplanka), Oczipka - Burgstaller, Di Santo (55. Embolo)

Przyszłe spotkania:

Obie drużyny już muszą szykować się do kolejnych zmagań. RB Lipsk 20 stycznia stanie w szranki z drużyną SC Freiburg. Potem czeka na nich Hamburger SV. Następnym przeciwnikiem zespołu Schalke 04 będzie Hannover 96. Mecz odbędzie się 21 stycznia. Dalej ich rywalem będzie VfB Stuttgart.