19.03.2017 Vikersund. Transmisja TV i streamy ONLINE

BENDIKSBY, TERJE/AP

Skoki narciarskie w Vikersund. Niedzielny konkurs skoków rozpocznie się o godzinie 14:15. Transmisja TV w Eurosport 1 i TVP 1. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na sport.tvp.pl.

Kamil Stoch dzięki znakomitym skokom w Vikersund odrobił olbrzymi± stratę do podium i przed ostatnim konkursem turnieju zajmuje trzecie miejsce. Polak nie ma wielkich szans na lepsz± pozycję, bo do drugiego Krafta traci 67,3 punktu.

Po słabym pocz±tku turnieju i dopiero 22. miejscu w Oslo Kamil Stoch zacz±ł odrabiać straty w Raw Air. Chociaż Polak przyznaje, że nie zwraca większej uwagi na klasyfikacje norweskiego cyklu, to coraz lepsze skoki pozwoliły mu awansować na podium. Po zawodach w Trondheim Stoch był dopiero siódmy i miał aż 59 punktów straty do trzeciego Markusa Eisenbichlera. Znakomity skok w prologu przed konkursem w Vikersund pozwolił mu zmniejszyć stratę do 42,9 pkt, co nadal wydawało się nie do odrobienia.

W sobotnim konkursie Polak oddał dwa ¶wietne skoki (230 m i 243m), co indywidualnie było drug± not± dnia. Stoch przegrał tylko ze Stefanem Kraftem, który skoczył w pierwszej serii skoczył 253,5, a w drugiej 242 metry. Austriak okazał się lepszy o 9,1 pkt. Zajmuj±cy dotychczas trzecie miejsce Markurs Eisenbichler stracił do Polaka prawie 110 punktów, dlatego Stoch awansował na najniższy stopień podium w Raw Air. Polak ma minimaln± przewagę nad Andreasem Stjernenem. Norweg traci tylko 0,3 pkt. Za zwycięstwo w turnieju Raw Air można zarobić 60 tysięcy euro, za drugie miejsce 30 tysięcy, a za trzecie 10 tysięcy euro.

Wielki finał norweskiego turnieju odbędzie się w niedzielę. Zawodników czeka rywalizacja indywidualna. Relacja na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live.