Skoki narciarskie na żywo 17.03.17 - Vikersund. Transmisja ONLINE i w TV. Relacja LIVE

MATTHIAS SCHRADER/AP

Skoki narciarskie w Vikersund. Konkurs rozpocznie się 17 marca o godzinie 16:15. Transmisja TV w Eurosport 1 i TVP 1. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na sport.tvp.pl.

W czwartkowym konkursie w Trondheim Kamil Stoch zajął piąte miejsce, a Maciej Kot trzynaste. Wygrał zdecydowanie Austriak Stefan Kraft, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Stoch skoczył 139,5 i 137,0 m, co dało mu łączną notę 285,1 pkt. Prowadzący już na półmetku Kraft, który w drugiej serii oddał najdłuższy skok w konkursie (142,5 m), otrzymał w sumie 302,0 pkt.

Drugie miejsce zajął Norweg Andreas Stjernen (294,3 pkt), a trzecie Niemiec Andreas Wellinger - 289,6 pkt.

W serii finałowej wystąpiło trzech Polaków. Maciej Kot, który po pierwszej serii zajmował 22. miejsce, ostatecznie awansował na 13. miejsce. Gorzej w serii finałowej spisał się Piotr Żyła. Zajął w czwartkowym konkursie 23. lokatę, choć na półmetku był szesnasty.

Awansu do serii finałowej nie wywalczyli 34. Klemens Murańka i 37. Dawid Kubacki.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kraft powiększył przewagę nad drugim Stochem do 86 punktów. Austriak został również nowym liderem cyklu Raw Air.

Raw Air. Tendencja spadkowa polskich skoczków jest mocno niepokojąca

Zobacz także