Sport.pl

FIFA wprowadza bramki retro, Wozniacki Polką, Listkiewicz wraca do PZPN - sportowy prima aprilis

Prima Aprilis to ciężki dzień dla kibica. Można się uśmiechnąć na widok kolejnych sfabrykowanych wiadomości, ale czy można w którąś uwierzyć? Sport.pl przygotował przegląd żartów, jakie zaserwowali w piątek czytelnikom dziennikarze.

Michał Listkiewicz wraca do PZPN

Michał Listkiewicz wraca do PZPN! Został poproszony przez UEFA i polski rząd o zaprowadzenie porządku w związku po kompromitacji Grzegorza Laty i ostatnich wybrykach kiboli. Nie jest jednak jedynym kandydatem. Decyzję miał podjąć do północy.
Na taki żart pozwoliliśmy sobie my.
Karolina Woźniacka Karolina Woźniacka Fot. Mark Baker AP

Caroline Wozniacki zrzekła się duńskiego obywatelstwa

Dziennik "Ekstrabladet" podał tę sensacyjną wiadomość w piątek w wydaniu drukowanym. Powołał się na prezesa Polskiego Związku Tenisowego, który - według gazety - nazywa się "Stanisław Ajsayesjusaynov" i potwierdził zmianę obywatelstwa zawodniczki.

Czytaj więcej

Ikoko Eusebio Goncalves Ikoko Eusebio Goncalves legia.com

Ikoko Eusebio Goncalves w Legii

- Zdaniem Dicksona Choto nowy legionista prezentuje dobre wyszkolenie technicznie i  dobrze gra dwiema nogami. Był również regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Mozambiku. Eksperci widzą w nim jeden z najciekawiej zapowiadających się zawodników młodego pokolenia na 'Czarnym Lądzie' - można było przeczytać w piątek na stronie Legii Warszawa. Piłkarz przeszedł do stołecznego klubu z... Akademii Piłkarskiej Dicksona Choto. A tak naprawdę w jego rolę wcielił się klubowy tłumacz.

Czytaj więcej

Nowe opakowania papierosów - bez marki, kolorów, za to ze zdjęciami chorych palaczy? Nowe opakowania papierosów - bez marki, kolorów, za to ze zdjęciami chorych palaczy?

WADA zabroni papierosów. To doping

Światowa Agencja Antydopingowa postanowiła walczyć z niezwykle popularnym wśród sportowców dopingiem, jakim jest... nikotyna.

- W niektórych sportach to nie pomaga, ale w innych dyscyplinach może oznaczać ogromną przewagę. Stosowanie papierosów jako dopingu jest w niektórych kręgach bardzo popularne. Najwyższy czas przyjrzeć się temu i wpisać nikotynę na listę środków niedozwolonych - mówili przedstawiciele agencji, zaznaczając, że nie zamierzają wcale zmuszać sportowców do absolutnego rzucenia palenia.

Murawa Lecha zamieniła się w łąkę

Po wielu nieudanych próbach położenia nowej murawy na stadionie, wreszcie udało się ją ukorzenić. Gdy pracownicy Lecha Poznań pojawili się w piątek na Bułgarskiej, zobaczyli zielony dywan i to na dodatek pełen kwiatów - informowali redaktorzy specjalnego serwisu Sport.pl, poświęconego Lechowi Poznań. Co więcej, pojawiły się na niej kwiaty i grzyby.

Czytaj więcej

Cukier w cenie biletu na mecz

- Zamierzamy skorzystać z tego, że w ten weekend będziemy grali w Zgorzelcu, tuż przy granicy. A jak wiadomo w Niemczech cukier jest teraz o wiele tańszy niż w Polsce [kosztuje ok. 2,6 zł - red.]. Zrobimy więc tam zakupy i cukier przywieziemy do Poznania. Po meczu rozdamy go kibicom - to, zdaniem poznańskiej redakcji "Gazety Wyborczej", słowa prezesa PBG Basket, Radosława Majchrzaka. Bilet miał zresztą kupować tyle, co kilogram cukru.

Czytaj więcej

Ruszyła Formuła 1. Kierowcy na testach przed GP Australii. Felipe Massa Ruszyła Formuła 1. Kierowcy na testach przed GP Australii. Felipe Massa Fot. Vincent Thian AP

Ferrari odpuszcza sezon 2011

W Ferrari są tak załamani kiepską formą zespołu już po pierwszym wyścigu, że postanowili odpuścić sezon 2011 i skupić się na pracy nad bolidem na kolejny rok, w którym zamierzają całkowicie zdominować Formułę 1. - Nie do przyjęcia jest, aby kolejny raz być pokonywanym przez grupę ludzi, reprezentujących puszkę jakiegoś napoju - czytamy wypowiedź członka zespołu na portalu f1.pl

Czytaj więcej

Piłka w bramce Niemców, ale gol nie został uznany Piłka w bramce Niemców, ale gol nie został uznany Fot. EDDIE KEOGH REUTERS

FIFA wprowadza bramkową technologię retro

Sepp Blatter dał zielone światło - od 1. kwietnia FIFA używa najnowszej technologii, która poprawia wyniki meczów, w których miały miejsce kontrowersyjne decyzje sędziowskie. Uznano m.in. słynną bramkę Franka Lamparda z meczu MŚ 2010 z Niemcami. - Rozpatrzyliśmy sprawę i przyznaliśmy bramkę Anglii. Potem przeprowadziliśmy symulację, jak zakończyłby się mecz, gdyby w tamtym momencie było 2:2. Końcowy wynik to teraz 5:2 dla Niemców. Anglicy od początku drugiej połowy rzucili się do ataku i stracili trzy bramki. Teraz jest jednak sprawiedliwiej - mówiła dla serwisu Goal.com szefowa nowej komórki FIFA, Flora Pilo.

Czytaj więcej

Józef Wojciechowski Józef Wojciechowski Fot. Piotr Bernao / AG

Prezes Wojciechowski nie zwolnił trenera

Swój prywatny ranking zorganizował serwis Z Czuba.pl, który postanowił ostrzec czytelników przed tytułami, które muszą być żartami z okazji 1. kwietnia.

A więc newsy o treści "Prezes Wojciechowski nie zwolnił trenera" czy "Piękny gol Manu" na pewno nie są prawdziwe. Jakie jeszcze?

Czytaj więcej

Więcej o: