Gole Polaków we Włoszech. Krychowiak przełamał się po 2 latach, a Fabiański znalazł się na dnie tabeli Premier League [WEEKEND POLAKÓW ZA GRANICĄ]

Mariusz Stępiński, Arkadiusz Milik, Grzegorz Krychowiak, Robert Lewandowski - kilku Polaków w miniony weekend strzeliło gole dla swoich zespołów. W większości przypadków dające zwycięstwo. Nie u każdego polskiego piłkarza sytuacja wygląda jednak tak dobrze. Bardzo słabo nowe rozgrywki rozpoczął m.in. klub Łukasza Fabiańskiego.

Polski mecz w Serie A. Stępiński strzelił gola Szczęsnemu

Werona - w tym mieście Cristiano Ronaldo oficjalnie zadebiutował w lidze włoskiej. Kiedy cały świat z niecierpliwością czekał na pierwszego gola Portugalczyka w Serie A, bohaterem pierwszej połowy meczu Chievo z Juventusem niespodziewanie został... Mariusz Stępiński. Polski napastnik popisał się pięknym uderzeniem głową, którym nie dał szans bramkarzowi 'Starej Damy', Wojciechowi Szczęsnemu.

Milik z pierwszym golem, a "Zieliński jest super"

W swoim pierwszym meczu w tym sezonie gola strzelił także Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski rozegrał 90 minut w meczu jego Napoli z Lazio (2:1) i był jednym z najlepszych zawodników na boisku. 85 minut na placu gry przebywał natomiast Piotr Zieliński, który gola co prawda nie strzelił (był blisko, bo trafił w poprzeczkę), ale również był wysoko oceniany. 'Zieliński jest super! Doskonały występ!' - napisali o grze pomocnika dziennikarze włoskiego 'Eurosportu'.

Łukasz Teodorczyk zawodnikiem Udinese Łukasz Teodorczyk zawodnikiem Udinese Twitter

Debiut Łukasza Teodorczyka, mecze innych Polaków we Włoszech

W lidze włoskiej swoje mecze rozegrali też inni polscy piłkarze. Debiut w Udinese zaliczył Łukasz Teodorczyk, który do Serie A trafił kilka dni temu, odchodząc z Anderlechtu. Reprezentant Polski pojawił się na boisku w 62. minucie spotkania z Parmą, kiedy jego drużyna przegrywała 0:2. Ostatecznie mecz zakończył się remisem (2:2).

Występy w weekend zaliczyli także Łukasz Skorupski i Thiago Cionek. Obydwaj rozegrali po 90 minut w meczu Spal (Cionek) z Bologną (Skorupski). 1:0 wygrała drużyna polskiego obrońcy.

Cały mecz z Cagliari (2:0) na ławce rezerwowych Empoli spędził natomiast Michał Marcjanik.

Gol Grzegorza Krychowiaka

1000 - niemal tyle dni na strzelenie gola czekał Grzegorz Krychowiak. Ostatni raz ta sztuka reprezentantowi Polski udała się bowiem w styczniu 2016 roku. W niedzielę Polak pokonał bramkarza Samary w meczu 4. kolejki ligi rosyjskiej. Pomocnik dobił uderzenie Jeffersona Farfana, którego strzał głową zdołał obronić bramkarz rywali. Dzięki bramce zawodnika wypożyczonego z Paris Saint-Germain, Lokomotiw wygrał 1:0.

Poza kadrą meczową Lokomotiwu znalazł się Maciej Rybus.

Lokomotiw po 4 kolejkach ma 5 punktów i zajmuje ósmą pozycję w lidze. Liderem jest Spartak Moskwa.

Bramka Roberta Lewandowskiego. Bayern blisko kompromitacji

W miniony weekend 90-minutowy występ zaliczył także Robert Lewandowski. Dzięki niemu Bayern Monachium uniknął kompromitacji w meczu Pucharu Niemiec z czwartoligowym Drochtersen/Assel, które pokonał zaledwie 1:0.

Kolejna porażka Fabiańskiego. Występy Klicha i Olkowskiego

Dla Łukasza Fabiańskiego początek sezonu Premier League jest bardzo nieudany. Polski bramkarz, który latem przeniósł się do West Ham United, zaliczył już dwa występy w barwach "Młotów", obydwa przegrane. 33-latek przepuścił już sześć bramek, a jego drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W miniony weekend okazała się bowiem gorsza od Bournemouth (1:2), na którego ławce całe spotkanie siedział Artur Boruc.

90-minutowe występy zaliczyło także kilku Polaków grających w Championship. Bartosz Białkowski bronił w całym meczu jego Ipswich Town z Aston Villą (1:1), a Paweł Olkowski rozegrał pełne spotkanie Boltonu z Reading (1:0). Niemal pełny występ zaliczył Mateusz Klich, który zakończył swój udział w meczu Leeds z Rotheram (2:0) dopiero w doliczonym czasie.

Na placu gry przez 9 minut przebywał także Paweł Wszołek, ale jego QPR przegrało wysoko z West Bromwich Albion (1:7).

Polacy w innych ligach

Azerbejdżan:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) - 90 minut w spotkaniu z Sabail (2:0)

Belgia:

- Jakub Piotrowski (KRC Genk) - na ławce rezerwowych przez cały mecz z Charleroi (3:1)

Bułgaria:

- Jacek Góralski (Łudogorec) - 18 minut w meczu z CSKA Sofia (1:0)

Chiny:

- Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) - 90 minut w meczu z Guangzhou (2:5)

Chorwacja:

- Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) - 90 minut w meczu z NK Osijek (2:1)

- Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) - 90 minut i gol w meczu z Hajdukiem Split (2:0)

Dania:

- Kamil Wilczek (Broendby) - 90 minut w meczu z Esbjerg (1:0)

Francja:

- Igor Lewczuk (Bordeaux) - 90 minut w meczu z Tuluzą (1:2)

- Kamil Glik (AS Monaco) - 90 minut w meczu z Lille (0:0)

- Rafał Kurzawa (Amiens) - Debiut w lidze francuskiej. 18 minut w meczu z Montpellier.