Sport.pl

Petkodance to brak szacunku? Co w takim razie powiedzieć o toalecie na boisku? Przedziwne celebracje sportowców [wideo]

Andrea Petković zapowiedziała, że po zwycięstwach nie będzie już tańczyć na korcie. - Dostawałam coraz więcej sygnałów, że tańcząc, okazuję brak szacunku dla rywalek - powiedziała Niemka, 10. rakieta świata. Jej Petkodance to wręcz wyraz skromności przy sposobach świętowania goli przez niektórych piłkarzy

PetkoDance


"Petkodance" zrobił w tenisie furorę odkąd Niemka zatańczyła go po raz pierwszy na US Open 2010. Rytmiczne wygibasy jakie zaprezentowała publiczności uchwyciły kamery, potem pokazała je telewizja ESPN i w kilka dni Petković stała się gwiazdą.
Okazało się, że wyluzowana postawa pochodzącej z bośniackiej Tuzli Niemki nie wszystkim się jednak podoba.
- Coraz częściej docierały do mnie głosy, że mój "Petkodance" to brak szacunku dla rywalek. Nie zgadzam się z tym, bo np. piłkarze bardzo często demonstrują radość po golach tańcząc i robiąc inne dziwne rzeczy, a nikt nie zarzuca im braku szacunku dla rywali - powiedziała Petković, ale zapowiedziała, że z tańczenia rezygnuje. Zapytana o to, kto ją krytykuje, odpadła, że głównie Amerykanie, którzy traktują tenis " bardzo poważnie, konserwatywnie". - Szkoda, że żadna zawodniczka, której taniec przeszkadzał, nie powie mi tego w twarz. O wszystkim słyszałam wyłącznie od dziennikarzy - stwierdziła Niemka.

Vucinic ściąga spodenki


Ciekawe co miał na myśli Mirko Vucinic, który po strzeleniu gola Szwajcarom w eliminacjach Euro 2012 zdjął spodenki i założył je sobie na głowę. Dzięki bramce zawodnika Romy Czarnogórcy awansowali na pierwsze miejsce w grupie.

Adebayora sprint przez całe boisko


Piłkarz Manchesteru City Emmanuel Adebayor po golu strzelonym Arsenalowi przebiegł 90 metrów by rzucić się na kolana przed fanami Arsenalu. Za ten prowokacyjny gest (Adebayor grał wcześniej w Arsenalu i głośno domagał się transferu do City) zawodnik z Togo został ukarany grzywną 25 tys. funtów.

Co robi Robbie Fowler na trawie?


Robbie Fowler z Liverpoolu po strzeleniu gola Evertonowi w 1999 r. padł na trawę i wykonywał gesty jakby wciągał kokainę. Zrobił to, bo kilka dni wcześniej tabloidy oskarżyły go o zażywanie narkotyków. Zawodnik został ukarany grzywną w wysokości 60 tys. funtów.

Timur Kecbaja kopie w reklamy


Timur Kecbaja zawodnik Liverpoolu tak świętował zwycięskiego gola w końcówce meczu z Newcastle United w 1998 r.

Paul Gascoigne i jego pijacka celebra


Przed Euro 96 piłkarz Anglii krytykowani byli za pijackie ekscesy w czasie tournee po Dalekim Wschodzie. Jedną z zabaw - opisanych przez tabloidy - było sadzanie zawodnika w fotelu dentystycznym i wlewanie w niego alkoholu. Prym w tym zabawach wiódł Paul Gascoigne. W meczu Euro 96 r. angielski pomocnik po strzeleniu gola przypomniał o tej zabawie.

Przyłożenie tyłem


Wbiegnięcie tyłem w pole punktowe rywali tanecznym krokiem to jeszcze większy pokaz braku szacunku dla rywala niż Petkodance. To przyłożenie skrzydłowego Philadelphia Eagles DeSeana Jacksona.

Czerwona kartką za maskę


W różnych pomysłów na cieszynki po golach słynie także gwiazdor Santos - Naymar. Jedna - w meczu z Colo Colo - wybitnie nie spodobała się sędziemu. Za założenie maski Brazylijczyk został ukarany czerwoną kartką (za drugą żółtą). Na jego szczęście Santos wygrał ten mecz 3:2.

Arland Bruce pokazuje Michaela Jacksona

Tak Arland Bruce, skrzydłowy Toronto Argonauts w lidze futbolu kanadyjskieg CFL, postanowił uczcić śmierć i pogrzeb Michael Jacksona.

Człowiek złapany na wędkę

Islandzki klub Stjarnan z cieszynek uczynił swój znak firmowy. Klipy z pomysłami Islandczyków robią furorę na YouTube.

Stjarnan - toaleta z ludzi

Stjarnan - rower z piłkarzy