Sędzia przerwał mecz, bo... Kuriozalne sytuacje [WIDEO]

Nagłe włączenie się zraszaczy na stadionie Lechii to nie jedyny przykład, kiedy sędzia był zmuszony do przerwania spotkania z dziwnego powodu. W 1998 roku już miał rozpocząć się półfinałowy mecz pomiędzy Realem Madryt a Borussią Dortmund, gdy nagle jedna z bramek na Santiago Bernebeu runęła na murawę... Zapraszamy na przegląd kuriozalnych sytuacji z ostatnich lat.

Kuriozalna sytuacja podczas meczu Lechia - Lech

KLIKNIJ W OBRAZEK BY ZOBACZYĆ CAŁĄ SYTUACJĘ

Podczas meczu 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Lechem Poznań doszło do kuriozalnego zdarzenia, w 27. minucie na PGE Arenie, niedawno otwartym stadionie, wybudowanym specjalnie na Euro 2012, włączyły się zraszacze. Sędzia przerwał spotkanie do czasu, kiedy ze zraszaczami poradziła sobie obsługa obiektu. Mecz został wznowiony po 4 minutach.

Druga połowa meczu Wisła - Fulham opóźniona. Światło...

Podczas meczu 3. kolejki Ligi Europejskiej Wisła - Fulham na niedawno wyremontowanym stadionie w Krakowie zgasło światło. Z tego powodu druga połowa spotkania opóźniła się o ok. 10 minut. Awaria dotyczyła jednego sektora, na który od razu zwróciły się czujne oczy delegata UEFA na to spotkanie.

Piłkarze Zagłębia i Arki czekali ponad godzinę

Do niespotykanej sytuacji doszło podczas meczu Zagłębia Lubin z Arką Gdynia w sierpniu 2010. W przerwie spotkania nagle na stadionie zapadła całkowita ciemność. Awaria systemu oświetlenia była na tyle poważna, że usterkę udało się naprawić dopiero po godzinie. Była to prawdopodobnie najdłuższa przerwa w meczu w historii rozgrywek ligi polskiej.

Polska - Kazachstan, czyli złośliwość rzeczy martwych

W eliminacjach Euro 2008, podczas arcyważnego meczu Polska-Kazachstan warszawski stadion pogrążył się w całkowitych ciemnościach. Skandujący kibice obarczyli za to winą premiera Kaczyńskiego i PZPN. Po meczu tłumaczyć próbował się ówczesny prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Mecz ligi hiszpańskiej przerwany przez atak śnieżek

W styczniu 2009 sędzia musiał przerwać mecz ligi hiszpańskiej pomiędzy Atletico Madryt a Athletic Bilbao. A wszystko z powodu śniegu, który zadziwił madryckich kibiców do tego stopnia, że zaczęli atakować nim bramkarza rywali.

Liga Mistrzów 1997/1998. Real - Borussia i spadająca bramka

W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Real wygrał z Borussią 2:0. Spotkanie rozpoczęło się z ponad godzinnym opóźnieniem, bo... jedna z bramek na Santiago Bernabeu upadła. Okazało się, że słupki zostały podcięte. Na filmie widać całą sytuację. UEFA za ten incydent nałożyła na hiszpańską drużynę gigantyczną karę

Bonus, czyli martwy nietoperz w NBA

Kilka lat temu podczas meczu Sacramento - San Antonio życie zawodnikom wyjątkowo utrudniał nietoperz. Do czasu... bo pod koniec pierwszej kwarty szybkim ruchem ręki pozbył się go Argentyńczyk Manu Ginobili.