Niemieckie media zachwycone Lewandowskim. "Klasa światowa" od znanego dziennika

Klasa światowa - tak dziennik "Bild" ocenił wtorkowy występ Roberta Lewandowskiego w meczu półfinału Pucharu Niemiec (6:2), w którym Polak zdobył dwie bramki. Napastnik, krytykowany po ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów z Sevillą, teraz był jednym z najlepszych zawodników na boisku.
Robert Lewandowski Robert Lewandowski MARTIN MEISSNER/AP

Lewandowski rozpoczął strzelanie

Polski napastnik po raz pierwszy do siatki trafił w trzeciej minucie, gdy lewą nogą zmienił tor lotu piłki uderzonej przez Javiego Martineza. Początkowo trafienie zapisano Hiszpanowi, ale po analizie materiału wideo zdecydowano o przypisaniu tej bramki Lewandowskiemu.

Polak bramkarza gospodarzy po raz drugi pokonał sześć minut później i tym razem wątpliwości nie było. Lewandowski dostał idealne podanie od Ribery'ego, był niekryty przez obrońców i pewnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki.

Później gole strzelali jeszcze Thomas Mueller (trzy) i Thiago Alcantara, a Bayern ostatecznie wygrał 6:2, dzięki czemu pewnie awansował do finału, który odbędzie się 19 maja w Berlinie. Rywalem Bawarczyków będzie zwycięzca spotkania Schalke - Eintracht Frankfurt.

Robert Lewandowski i Rafinha Robert Lewandowski i Rafinha MARTIN MEISSNER/AP

Klasa światowa

Polski napastnik swoim wtorkowym występem zachwycił niemieckie media. Kapitan biało-czerwonych od dziennika 'Bild' otrzymał notę '1', najwyższą z możliwych (w Niemczech 'jedynka' to najwyższa ocena, 'piątka' jest natomiast najgorszą), oznaczającą klasę światową. Podobne noty otrzymali również Thomas Mueller, Thiago Alcantara i Jerome Boateng.

"Zabójczy instynkt"

'Lewandowski kolejny raz pokazał zabójczy instynkt. Strzelił dwa gole i wykonał misję' - napisali o Polaku dziennikarze 'Muenchen Abendzeitung', którzy ocenili jego występ na '2'.

Bayern
MARTIN MEISSNER/AP

"Ciężko pracował dla drużyny"

'On ciągle strzela. To dla wszystkich już norma, zawsze jest w odpowiednim miejscu' - ocenili dziennikarze 'T-Z', którzy ocenili Polaka na '2'.

'Najpierw sprytnie zmienił kierunek lotu piłki, a potem zachował zimną głowę i celnym wolejem podwyższył wynik na 2:0. Później ciężko pracował dla drużyny, robiąc miejsce Thomasowi Muellerowi i innym kolegom' - napisał z kolei portal 'sport1.de', który wystawił Polakowi notę '2,5'.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski MATTHIAS SCHRADER/AP

Zdecydowanie lepiej niż z Sevillą

Oceny Lewandowskiego po spotkaniu z Bayerem Leverkusen, są zupełnym przeciwieństwem tych, które Polak otrzymał po meczu Ligi Mistrzów z Sevillą (0:0). Wówczas niemieckie media krytykowały napastnika Bayernu. - Zupełnie wyłączony z gry. Nie otrzymywał piłek, nie stwarzał zagrożenia w polu karnym. Typowy przykład 'wygłodzenia' - pisało monachijskie 'Abendzeitung', które oceniło Polaka na '4'.

Praktycznie nie otrzymywał piłek i przez większość bezczynnie stał na szpicy. Nie brał udziału w zbyt wielu akcjach - dodawało 'TZ', które podobnie jak 'Abendzeitung' przyznało Lewandowskiemu notę '4'.

Równie surowo (5) Lewandowski został oceniony przez 'Bilda'. - Zupełnie wyłączony z gry przez Sevillę. Nie pokazał niczego ze swojej klasy światowej poza strzałem z 83. minuty.