Sprawdźmy, co działo się w Lidze Mistrzów

A działo się sporo.
1 Stephan Lichtsteiner i Pajtim Kasami Stephan Lichtsteiner i Pajtim Kasami ALKIS KONSTANTINIDIS/REUTERS

Grupa A

Wielkie strzelanie urządzili sobie gracze Atletico Madryt, którzy aż 5:0 pokonali Malmoe FF. Wszystkie gole padły po przerwie, a zdobyli je: Koke, Mario Mandżukić, Antoine Griezmann, Diego Godin i Alessio Cerci.

Zwycięstwo zostało oczywiście uświetnione zdjęciem z szatni. Wszystko za sprawą Koke. Chłopak niewątpliwie zmierza w dobrym kierunku. Wystarczyło kilka zgrupowań hiszpańskiej kadry i są efekty:

?Muy contento por esta importante victoria! #AúpaAtleti

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jorge Resurreccion (@koke_6) Wł. Paź 10, 2014 at 2:14 PDT

Jeszcze tylko musi się nauczyć, że takie zdjęcia zawsze bez koszulek.

W drugim meczu tej grupy Juventus Turyn niespodziewanie przegrał w Pireusie z Olympiakosem. Jedynego gola w meczu strzelił Pajtim Kasami:

Po takich zwycięstwach media społecznościowe od razu poszły w ruch:

A my i tak czekamy na takie zdjęcia od Claudio Marchisio:

W grupie prowadzi Atletico, które ma 6 punktów i wyprzedza Olympiakos dzięki większej liczbie strzelonych bramek.

2 Karim Benzema cieszy się z gola Karim Benzema cieszy się z gola JON SUPER/AP

Grupa B

Szlagier FC Liverpool - Real Madryt okazał się szlagierem tylko z nazwy. Królewscy nie mieli na Anfield Road litości i już w pierwszej połowie strzelili trzy bramki: jedną Cristiano Ronaldo, a dwie Karim Benzema.

CR7 uderzył przepięknie, ale trzeba przyznać, że równie pięknie podawał James Rodriguez:

Gole Karima też niczego sobie:

Wydarzeniem meczu i tak jest jednak chyba wymiana koszulek między Mario Balotellim a Pepe, która to dokonała się już po pierwszej połowie spotkania:

A potem odeszli razem ku zachodzącemu słońcu:

Liverpool's Mario Balotelli (R) walks off the pitch at half-time with Real Madrid's Pepe, before swapping shirts in the tunnel, during their Champions League Group B soccer match at Anfield in Liverpool, northern England October 22, 2014.          REUTERS/Phil Noble (BRITAIN  - Tags: SOCCER SPORT)   SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:LR1EAAM1J9O8GPHIL NOBLE/REUTERS

W drugiej połowie Mario już nie grał, żadne gole nie padły, Real w dobrych humorach może się przygotowywać do Gran Derbi.

A my możemy patrzeć na klatę Alvaro Arbeloi:

?El Real Madrid ha tomado Anfield! ;) ?Noche inolvidable! #HalaMadrid

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Á L V A R O A R B E L O A (@17arbeloa) Wł. Paź 10, 2014 at 1:54 PDT

Czy tylko nam zrobiło się jakoś dziwnie gorąco?

W drugim meczu tej grupy nasz dzielny Łudogorec Razgard wygrał z FC Basel 1:0! Gol padł w 90. minucie, a strzelił go Jordan Minew. Tu jeszcze niczego się nie spodziewał:

A tu już cieszył się z bramki:

W grupie z kompletem punktów prowadzi Real, po trzy oczka mają trzy pozostałe drużyny.

3 Germany Soccer Champions League Germany Soccer Champions League Martin Meissner

Grupa C

Wciąż ciekawie jest w grupie C.

Wczoraj Bayer Leverkusen wygrał 2:0 z Zenitem Sankt Petersburg. Gole strzelali Gulio Donati i Kyriakos Papadopoulos.

Leverkusens Giulio Donati celebrates after he scored a goal against Zenit St. Petersburg during their Champions League group C soccer match in LeverkusenWOLFGANG RATTAY / REUTERS / REUTERS

Bayer - ZenitFrank Augstein (AP Photo/Frank Augstein)

Cóż, przynajmniej Andre Villas-Boas, trener Zenitu wciąż dobrze wygląda w granacie:

Andre Villas-BoasFrank Augstein (AP Photo/Frank Augstein)

W drugim meczu grupy C bramki nie padły. Monaco i Benfica walczyły:

Benficas Eduardo Salvio forces his way past Monacos Lucas Ocampos and Jeremy Toulalan during their Champions League soccer match at the Louis II Stadium in MonacoERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS

Monacos Layvin Kurzawa challenges Benficas goalkeeper Arthur during their Champions League soccer match at the Louis II Stadium in MonacoERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS

Ale nie pomagały nawet błagania: piłka do siatki wpaść nie chciała:

Lisandro LopezClaude Paris (AP Photo/Claude Paris)

Sytuację tę skomentuje dla nas książkę Monako:

Monacos Prince Albert makes a face as he wears his Monaco club scarf ahead of their Champions League soccer match against Benfica at the Louis II Stadium in MonacoERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS

W grupie prowadzi Bayer (6 pkt), za nim są Monaco (5 pkt) i Zenit (4 pkt).

4

Grupa D

W "polskiej" grupie same pozytywy. Borussia Dortmund, która słabo radzi sobie w Bundeslidze, w Lidze Mistrzów wygrała trzeci mecz i wciąż nie straciła gola. Galatasarayowi Stambuł wbiła aż 4 bramki, a Łukasz Piszczek przy jednej z nich asystował.

Pierre-Emerick Aubameyang po raz pierwszy:

Po raz drugi (asysta Łukasza!)

A tu cudowny strzał Marco Reusa na 3:0:

I Adrian Ramos ustalający wynik meczu:

Chciałyśmy się cieszyć, że Borussia wygrała, bo Łukasz, bo Marco, bo trener Klopp, bo wspomnienia itd. Ale wtedy patrzymy na smutnego Fernando Muslerę po golu Adriana Ramosa i jakoś tak nie wypada.

Dobra, jedno zdjęcie radości Borussii, takie z Łukaszem:

Pierre-Emerick Aubameyang of Borussia Dortmund, left, celebrates with teammates  Lukasz Piszczek, center, and Shinji Kagawa  after he scored during their Champions League Group D soccer match with Galatasaray at the Turk Telekom Arena Stadium in Istanbul, Turkey, Wednesday, Oct. 22, 2014.(AP Photo) SLOWA KLUCZOWE: XCHAMPIONSLEAGUEXAP

W drugim meczu grupy D Arsenal rzutem na taśmę 2:1 wygrał z Anderlechtem Bruksela. Oba gole dla londyńczków padły w samej końcówce: w 89. minucie wyrównał Kierran Gibbs, a już w doliczonym czasie bramkę zdobył Lukas Podolski. Nasz Wojtuś w tym meczu nie grał, bo pauzował za czerwoną kartkę.

Tu macie gole Arsenalu:

A tu komentarz Poldiego:

W grupie prowadzi Borussia, drugi jest Arsenal.

5 Piłkarze Bayernu Monachium cieszą się z gola Piłkarze Bayernu Monachium cieszą się z gola ANDREW MEDICHINI/AP

Grupa E

Bayern urządził tymczasem Romie Brazylię i wygrał z nią 7:1. Po 36 minutach i golach: Arjena Robbena (dwóch), Mario Goeztego, Roberta Lewandowskiego i Thomasa Muellera było już 5:0. W drugiej połowie Gervinho zaliczył trafienie dla rzymian, ale potem Bayern odpowiedział jeszcze bramkami Francka Ribery'ego i Xherdana Shagiriego.

Wszystkie gole możecie obejrzeć w poniższym filmiku:

To była naprawdę bolesna lekcja dla świetnie przecież w tym sezonie grającej Romy. Cóż, z Bayernem nie można iść na wymianę ciosów.

Bayern's Robert Lewandowski, left, heads the ball during the Group E Champions League soccer match between Roma and Bayern Munich at the Olympic stadium, in Rome, Tuesday, Oct. 21, 2014. (AP Photo/Andrew Medichini) SLOWA KLUCZOWE: XCHAMPIONSLEAGUEXANDREW MEDICHINI/AP

Mistrzowie Niemiec zwycięstwo świętowali nietypowo: w środowy ranek udali się na audiencję do papieża Franciszka:

The Bayern Munich soccer team poses with Pope Francis before his weekly audience in Saint Peter's Square at the Vatican October 22, 2014. REUTERS/Osservatore Romano (VATICAN - Tags: RELIGION SPORT SOCCER) ATTENTION EDITORS - THIS PICTURE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. THIS PICTURE IS DISTRIBUTED EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS. NO SALES. NO ARCHIVES SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:GF2EAAM0OIS01OSSERVATORE ROMANO/REUTERS

Bayern Munich soccer players give a team jersey to Pope Francis before his weekly audience in Saint Peter's Square at the Vatican October 22, 2014. REUTERS/Osservatore Romano (VATICAN - Tags: RELIGION SPORT SOCCER) ATTENTION EDITORS - THIS PICTURE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. THIS PICTURE IS DISTRIBUTED EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS. NO SALES. NO ARCHIVES SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:GF2EAAM0OH401OSSERVATORE ROMANO/REUTERS

Big Moment!

Ein von Robert Lewandowski (@_rl9) gepostetes Foto am Okt 10, 2014 at 2:49 PDT

W drugim meczu tej grupy CSKA Moskwa uratowała remis z Manchesterem City. Po 36 minutach mistrzowie Anglii prowadzili już 2:0, ale w drugiej połowie Rosjanie wyrównali.

Nie wiemy, jak to z tym Manchesterem jest: na Wyspach gra świetnie, w Europie kolejny sezon się męczy. CSKA przecież już zwiesiła nosy na kwintę:

CSKA Moscow's goalkeeper Igor Akinfeev (L) reacts after conceding a goal to Manchester City's James Milner (C) during their Champions League Group E soccer match at the Arena Khimki outside Moscow, October 21, 2014. REUTERS/Maxim Shemetov (RUSSIA - Tags: SPORT SOCCER) SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:LR1EAAL1C00P8MAXIM SHEMETOV/REUTERS

The Citizens nie potrafili jednak dobić przeciwnika:

CSKA Moscow's Georgi Schennikov (L) challenges Manchester City's Sergio Aguero during their Champions League Group E soccer match at the Arena Khimki outside Moscow, October 21, 2014. REUTERS/Maxim Shemetov (RUSSIA - Tags: SPORT SOCCER) SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:LR1EAAL1BP6P7MAXIM SHEMETOV/REUTERS

W grupie z kompletem punktów prowadzi Bayern, Roma ma 4 oczka, a Manchester City zaledwie 2.

6

Grupa F

W grupie F zgodnie wygrywali faworyci: FC Barcelona 3:1 pokonała Ajax Amsterdam, a PSG 1:0 ograło APOEL Nikozja.

Barcelona kontrolowała mecz, bo już po 24 minutach prowadziła 2:0. W końcówce padły jeszcze dwie bramki: po jednej dla każdej z drużyn. Tę dla Ajaksu wypracował Arek Milik, który pojawił się na boisku po przerwie. Wszystkie gole możecie zobaczyć tutaj:

Przy okazji Arek został gwiazdą Instagrama i Twittera:

Great win!

Una foto publicada por Gerard Piqué (@3gerardpique) el Oct 10, 2014 at 3:07 PDT

W drugim meczu jedyny gol padł w końcówce, dokładnie w 87. minucie. I był to gol, który musicie zobaczyć. Edinson Cavani w akacji:

To może jeszcze chwila ze strzelcem gola?

Paris St-Germain's Edinson Cavani celebrates a score against Ajax Amsterdam during their Champions League soccer match in Amsterdam September 17, 2014. REUTERS/Toussaint Kluiters/United Photos (NETHERLANDS - Tags: SPORT SOCCER) SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:GF2EA9H1H1601UNITED PHOTOS/REUTERS

W grupie z 7 punktami prowadzi PSG, o jedno oczko mniej zgromadziła Barcelona.

7

Grupa G

Wielkie strzelanie urządziły sobie drużyny w tej grupie, oj wielkie.

Schalke (z naszym nowym ulubieńcem - Klaasem-Janem Huntelaarem) w składzie 4:3 pokonało Sporting Lizbona. Nasz ulubieniec oczywiście strzelił jedną z bramek.

Wszystkie gole do obejrzenia tutaj:

Oczywiście, że pokażemy Wam naszego ulubieńca:

Klaas Jan HuntelaarFrank Augstein (AP Photo/Frank Augstein)

We came we saw we conquered ???????????? #Fireball ??

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Klaas Jan Huntelaar (@klaasjanhuntelaar) Wł. Paź 10, 2014 at 5:11 PDT

Ale o to, co na poniższym zdjęciu się dzieje - nie pytajcie.

Schalke 04s goal keeper Faehrmann celebrates with Uchida following their victory over Sporting in their Champions League group G soccer match in GelsenkirchenINA FASSBENDER / REUTERS / REUTERS

Chociaż swoje chwile radości mieli też piłkarze Sportingu:

Adrien SilvaFrank Augstein (AP Photo/Frank Augstein)

Sporting Lizbona Frank Augstein (AP Photo/Frank Augstein)

W drugim meczu Chelsea aż 6:0 rozgromiła Maribor. Wśród strzelców znaleźli się Loic Remy, Didier Drogba, John Terry i Eden Hazard (dwukrotnie). Szósta bramka była samobójcza. A wszystko możecie zobaczyć tutaj:

Didier strzelił w tym meczu swoją pierwszą bramkę po powrocie do Chelsea, co oczywiście zostało uczczone zdjęciem z szatni:

8

Grupa H

Najwyżej w tej kolejce wygrał jednak Szachtar Donieck. Dzielni piłkarze BATE Borysów, którzy w poprzedniej  serii spotkań 2:1 ograli Athletic Bilbao, tym razem przyjęli aż 7 ciosów, a czego 6 w pierwszej połowie. Zobaczcie je wszystkie poniżej:

Piłkarze Szachtara byli we wtorek po prostu za mocni.

Bate - SzachtarSergei Grits (AP Photo/Sergei Grits)

Mikhail Gordeychuk, Vyacheslav ShevchukSergei Grits (AP Photo/Sergei Grits)

W drugim meczu tej grupy FC Porto 2:1 pokonało Athletic Bilbao. Nic dziwnego, że tak reagował na wynik trener Porto, Julen Lopetegui:

Julen LopeteguiPaulo Duarte (AP Photo/Paulo Duarte)