El. MŚ 2010. Skandal w dogrywce meczu Francja - Irlandia. Awans Słowenii, Portugalii i Grecji

Poznaliśmy pięciu z sześciu ostatnich finalistów Mistrzostw Świata 2010 roku. Z Europy po pasjonującym meczu w Mariborze awans wywalczyli rywale Polaków z grupy eliminacyjnej - Słoweńcy. Szok przeżyli Rosjanie i Ukraińcy, którzy przegrali z Grecją. Spokojnie zwyciężyli Portugalczycy. Wielkim oszustwem zakończył się mecz pod Paryżem, gdzie Francja po dogrywce wyrzuciła z mundialu Irlandię

POLSKA GRAŁA Z KANADĄ TOWARZYSKO I Z CZUBA ?

Baraże el. MŚ - Europa

Francja - Irlandia 1:1 (0:1) - po dogrywce ?

Francuzi w sobotę pokonali Irlandczyków 1:0, ale mecz zakończył się awanturą - Keith Andrews pobił się z Lassaną Diarrą, który go ponoć obraził. W rewanżu na podparyskim Saint-Denis Irlandczycy prowadzili po golu Robbiego Keana. W dogrywce gola dla Francji zdobył Gallas. Chwilę wcześniej doszło jednak do skandalu - ręką zagrał Henry, w ten sposób zatrzymał piłke.. To wielkie oszustwo, które wyrzuciło Irlandczyków z mundialu.

Dlaczego Henry oszukał? Czytaj na blogu Rafała Steca ?

Ukraina - Grecja 0:1 (0:1) ?

W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis. Teraz w lepszej sytuacji byli Ukraińcy, którzy grali w Doniecku. Ale już w pierwszej połowie stracili gola i mimo przewagi nie potrafili odrobić straty. Otto Rehhagel, trener Greków, po doprowadzeniu ich do mistrzostwa Europy w 2004 roku ponownie będzie czczony niczym Bóg.

Bośnia i Hercegowina - Portugalia 0:1 (0:0) ?

Portugalczycy łatwo awansowali po barażu na mundial, wygrywając dwukrotnie 1:0. Już przed meczem mówili, że nie wyobrażają sobie by mogło ich zabraknąć w RPA. Od dziesięciu lat grają regularnie na każdym mistrzowskim turnieju. Bośniacy kończyli mecz w dziesięciu - czerwoną kartkę zobaczył Salihović.

Słowenia - Rosja 1:0 (1:0) ?

Jednak sporego kalibru niespodzianka. Grupowi rywale Polaków z eliminacji w Moskwie przegrali 1:2 po dwóch golach Bilialetdninowa. Ale w Mariborze ograli Rosjan 1:0 i to wystarczyło do awansu na mundial! Drużyna Guusa Hiddinka kończyła mecz w dziewiątkę, po awanturze pod koniec drugiej połowy. Holenderski trener ma się zastanowić nad dalszym prowadzeniem Rosjan.

Afryka

Algieria - Egipt 1:0 (1:0) ?

Trzeci mecz tych drużyn rozstrzygnął pojedynek w strefie afrykańskiej (mieli identyczny bilans). Mecz rozegrano na neutralnym terenie w Sudanie. Wcześniej w Egipcie obrzucono kamieniami autokar z drużyną Algierii. Do starć między Algierczykami i Egipcjaninami doszło w Marsylii.

Ameryka Południowa/Ameryka Środkowa

Urugwaj - Kostaryka 1:1 ?

Faworytem tego meczu jest Urugwaj, który w sobotę pokonał rywali 1:0. Kostarykańczycy spróbują jednak odrobić niewielką stratę. Gdy w 70 min Abreu dał prowadzenie Urugwajowi, wydawało się, że awans na mundial jest załatwiony. Cztery minuty później wyrównał jednak Centeno! Do końca trwał zacięty bój, ale to Urugwaj jest ostatnim finalistą MŚ 2010 w RPA!