Liga Europy. Pierwsze awanse. Skromny występ Polaków

Nie był to najlepszy wieczór w wykonaniu polskich piłkarzy w Lidze Europy. Cały mecz zagrali jedynie Tomasz Kędziora i Jakub Rzeźniczak. Pozostali albo nie pojawili się na boisku, albo zaliczyli tylko symboliczny występ.

Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie pokonało na własnym stadionie francuskie Rennes 3:1. Polak wypadł solidnie, choć nie należał do głównych bohaterów tego spotkania. Dynamo po czterech meczach ma osiem punktów i jest prawie pewne awansu z grupy.

Liga Europy. Tomasz Kędziora strzelił gola Rennes! Fantastyczne trafienie z dystansu

Zwycięstwo zanotował także zespół Jakuba Rzeźniczaka - Qarabag FK. Azerski klub pokonał na wyjeździe ukraińską Worskłę Połtawa 1:0. Rzeźniczak grał pewnie i może się cieszyć, bo jego drużyna zanotowała tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Europy

15 minut zaliczył w barwach Łudogorca Jakub Świerczok, a jego bułgarska ekipa zremisowała z Larnaką 0:0 i straciła tym samym szansę na awans do fazy play-off. Jacek Góralski nie zagrał ani minuty.

Jak burza idzie chorwackie Dinamo Zagrzeb. Drużyna Damiana Kądziora pokonała Spartaka Trnavę 3:1 i z kompletem punktów pewnie awansowała do kolejnej fazy Ligi Europy. W zespole gości 20 minut zagrał Patryk Małecki. Kądzior nie pojawił się na boisku.

Damian Kądzior strzelił dwa gole w trzy minuty!

Po 4. kolejkach Ligi Europy awans do fazy play-off zapewniły sobie zespoły Bayeru Leverkusen, FC Zurych, Dinamo Zagrzeb, Arsenalu, Eintrachtu Frankfurt, Lazio i Chelsea.

Wszystkie wyniki dzisiejszych spotkań Ligi Europy znajdziesz tutaj.