Manchester City mistrzem Anglii!

Manchester City został nowym mistrzem Anglii. Stało się to dzięki domowej porażce Manchesteru United z West Bromwich Albion (0:1)

"Obywatele" mogli zapewnić sobie tytuł mistrzowski już tydzień temu. Mimo prowadzenia 2:0 w pojedynku derbowym z Manchesterem United, przegrali ostatecznie mecz 2:3. Koronacja została odłożona, ale tylko o tydzień.

Najpierw w sobotnim spotkaniu Manchester City pokonał Tottenham 3:1. Bramki zdobyli Gabriel Jesus, Ilkay Gundogan oraz Raheem Sterling. Aby mistrzostwo dla "The Citizens" stało się faktem, potrzeba było albo jeszcze jedno zwycięstwo podopiecznych Pepa Guardioli, albo porażka Manchesteru United.

Na szczęście dla fanów klubu z niebieskiej części miasta, ich lokalny rywal bardzo niespodziewanie przegrał z ostatnim zespołem Premier League, czyli West Bromwich Albion 0:1, dzięki czemu klub z Old Trafford stracił już matematyczne szanse na mistrzostwo. Bramkę na wagę zwycięstwa w lidze zdobył w 73. minucie Jay Rodriguez. Anglik wykorzystał zamieszanie w polu karnym United po rzucie rożnym i pewnie umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Davida De Gei.

Dla Manchesteru City to 5. mistrzostwo Anglii w historii. Poprzednio udało im się wygrać ligę w sezonie 1936/37, 1967/68, 2011/12 oraz 2013/14.

Kulisy Multiligi, skandaliczna decyzja Sandecji i bitwa o mistrzostwo Polski z rozdającą karty Wisłą Płock [DOGRYWKA]