Liga Mistrzów. Barcelona - Juventus 3:0, sześć goli Chelsea, pięć PSG

Finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Juventus Turyn zaczął ten sezon w europejskich pucharach od porażki aż 0:3 z Barceloną. Wysokie zwycięstwa odniosły Chelsea i PSG.

W grupie A Manchester United pokonał 3:0 FC Basel, ale zespół straci zapewne na jakiś czas Paula Pogbę. Francuski piłkarz jeszcze w pierwszej połowie doznał urazu uda i najprawdopodobniej czeka go kilka tygodni przerwy. W drugim meczu Benfica prowadziła 1:0 z CSKA Moskwa, ale mecz niespodziewanie przegrała 1:2.

W grupie B PSG strzeliło aż pięć goli Celtikowi Glasgow i będzie pierwszym liderem. Bayern Monachium wygrał 3:0 Anderlechtem Bruksela i można ten wynik traktować jako rozczarowanie. Bawarczycy przez większość spotkania grali z przewagą jednego zawodnika, ale długo nie byli w stanie tego odzwierciedlić na tablicy wyników. Robert Lewandowski strzelił gola z rzutu karnego, Łukasz Teodorczyk zagrał cały mecz, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił.

W grupie C pierwszym liderem będzie Chelsea, która rozgromiła Qarabag aż 6:0. Jakub Rzeźniczak zagrał przyzwoite spotkanie, choć jednego straconego gola trzeba by zapisać na jego konto. Londyńczycy cieszą się nie tylko ze zwycięstwa, ale i z bezbramkowego remisu w meczu Romy z Atletico.

W grupie D Barcelona pokonała 3:0 Juventus Turyn. Katalończycy, którzy latem dokonali niemałej rewolucji w składzie, zaskoczyli Juventus Turyn. Dwie bramki strzelił Lionel Messi, jedną Ivan Rakitić. W drugim meczu Sporting pokonał 3:2 Olympiakos Pireus.