Zenit Kazań

1 3

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Europa bez Skry

Siatkarze PGE Skry Bełchatów znów nie awansowali do turnieju finałowego Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu pokonali w Kazaniu Zenit 3:1, ale potem przegrali tzw. złotego seta

Odśwież
78
Skra jeszcze nigdy nie awansowała do Final Four Ligi Mistrzów. Bełchatowianie dwukrotnie grali w turnieju finałowym, ale za każdym razem byli jego organizatorem. W środę zagrali dobre spotkanie i wygrali mecz z Zenitem, ale to było za mało. Gospodarze w tzw. złotym secie weszli na swój normalny poziom i zmiotła bełchatowian z parkietu. W decydujących momentach nie do zatrzymania był Michaiłow, a fatalne błędy popełniał Bartosz Kurek. Najpierw zagrał w aut, a chwilę później zaserwował w siatkę.

Jedynym reprezentantem Polski w Final Four Ligi Mistrzów będą siatkarze Jastrzębskiego Węgia, którzy we wtorek wyeliminowali belgijskie Noliko Maaseik.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

15:11 Kurek serwuje w siatkę. Koniec. Skra odpada z Ligi Mistrzów.

14:11 Wlazły skutecznie, jeszcze jest cień szansy.

14:10 Kurek w aut.

13:10 Wlazły potężnie zagrywa. Skra się podniesie?

13:8 Znów ten Michaiłow.

12:8 Michaiłow szaleje na prawym skrzydle. Zenit o trzy punkty od Final Four.

10:6 Zenit na fali, Skra praktycznie nie istnieje. Nawrocki bierze kolejny czas. Znajdzie sposób na zatrzymanie gospodarzy?

8:5 Zenit ma trzy punkty zaliczki, zmiana stron.

7:5 Winiarski obija blok. Ważny punkt Skry.

6:4 Dwa błędy Skry i Zenit odskakuje. Nawrocki bierze czas.

4:3 Trzy punkty z rzędu Zenitu. Abrosimow serwuje asa.

1:3 Priddy zatrzymany!

1:2 Pliński blokuje Michaiłowa. Fantastycznie!

0:0 Przypomnijmy w złotym secie gra się tak jak w tiebreaku - do 15. Zwycięzca awansuje do Final Four. W najlepszej czwórce Ligi Mistrzów są już JW i gospodarz Trentino.

Rozpoczyna się tzw. złoty set

19:25 Winiarski kończy czwarty set, Skra wygrywa mecz 3:1, ale o awansie zdecyduje tzw. złoty set.

15:22 Kurek po skosie w boisko. Skra o trzy punkty od wygrania meczu. Po nim czeka nas tzw. złoty set.

13:19 Gra się wyrównała, ale przewaga Skry nadal bezpieczna.

12:17 Po siedmiu punktach z rzędu Skry, Zenit znalazł w końcu sposób na defensywę mistrzów Polski.

11:17 Możdżonek blokuje, a Pliński nie wychodzi z pola serwisowego.

11:16 Pliński serwuje asa!

11:15 Pięć punktów z rzędu zdobywa Skra! Tietiuchin nadział się na blok na prawym skrzydle. PO chwili Winiarski obija blok. Ależ fragment meczu Skry!

11:10 Priddy zablokowany na lewym skrzydle, ale po chwili Kurek zagrywa w siatkę.

7:8 Skra schodzi na pierwszą przerwę techniczną z drobną zaliczką. Przypomnijmy, że jeśli wygra mecz o awansie zdecyduje tzw. złoty set.

6:7 Skra wychodzi na prowadzenie. Bełchatowianie dobrze obijają blok, a Tietiuchin wyrzuca piłkę w aut.

6:5 Punkt za punkt. Na dobre ataki Skry, Zenit odpowiada równie dobrą grą.

4:2 Znów wyrównany początek seta, ale Zenit imponuje skutecznością w ataku.

Rozpoczyna się IV set

23:25 Winiarski skutecznie i Skra prowadzi 2:1 w meczu.

23:24 Skra ma piłkę setową po błędzie rozgrywającego Zenitu.

23:23 Michaiłow blokuje Winiarskiego i remis.

22:23 Skra przed szansą. Wlazły w aut, ale bełchatowianie są o dwa punkty od zwycięstwa w tym secie.

20:21 Wlazły serwuje w taśmę.

18:18 Kurek w aut. Przewaga Skry stopniała.

15:16 Kolejny błąd Balla na wystawie i Skra ma punkt zaliczki na drugiej przerwie technicznej.

15:15 Znów remis! Michaiłow zablokowany na lewym skrzydle.

14:13 Michaiłow co i rusz nęka siatkarzy Skry. Nie mają na niego sposobu.

10:10 Kurek skutecznie z prawego skrzydła i remis!

9:7 Skra mozolnie odrabia straty. Więcej w tym zasługi błędów Zenitu niż dobrej gry siatkarzy z Bełchatowa.

8:5 Tietiuchin przełamuje blok Skry i Zenit schodzi z trzypunktową zaliczką na pierwszej przerwie technicznej.

6:4 Winiarski zatrzymany na prawym skrzydle przez potrójny blok.

3:2 Wyrównany początek trzeciej partii. W ostatniej akcji Wlazły atakował po prostej, ale tam już czekał na niego blok Zenitu.

Rozpoczyna się III set

25:17 Remis w meczu 1:1. Zenit w drugim secie dominował od samego początku, Skra miała niewiele do powiedzenia.

24:15 Błąd Woickiego, po chwili zatrzymany Novotny.

21:15 Novotny kończy trzy ataki z rzędu.

18:11 Novotny zatrzymany na prawym skrzydle.

16:9 Dominacja Zenitu, który jest coraz bliżej wygrania drugiej partii.

15:9 Kurek się zagapił w obronie. Nie przyjął lekkiej piłki zagranej na szósty metr. Przewaga Zenitu się utrzymuje.

10:5 Wlazły zatrzymany, Nawrocki bierze czas. Siatkarze Zenitu zabrali się do roboty w drugiej partii, od samego początku dominują. Skra po dobrym pierwszym secie złapała zadyszkę.

8:4 Prowadzi Zenit na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie.

6:3 Tietiuchin najpierw as, a po chwili w siatkę. Przewaga Zenitu utrzymuje się na poziomie trzech punktów.

3:2 As Winiarskiego!

3:0 Fatalny początek Skry. Masa błędów własnych, Zenit takich prezentów nie zwykł marnować. Trener Jacek Nawrocki bierze czas.

Rozpoczyna się II set

22:25 Możdżonek skutecznie i pierwszy set wygrany przez Skrę. Jeszcze muszą trzy.

22:24 Winiarski marnuje pierwszą piłkę setową. Wyrzuca daleko w aut.

21:23 Skra znów odskakuje, trener Zenitu bierze czas.

21:21 Wlazły zatrzymany pojedynczym blokiem.

20:21 Kardynalny błąd Winiarskiego, który trafia w antenkę. Zenit zmniejsza przewagę Skry do zaledwie punktu.

18:20 As Zenitu. Rosjanie zdobywają dwa punkty z rzędu.

16:20 Zenit nie przyjmuje zagrywki Falasci, piłka wraca na stronę Skry - Wlazły się nie pomylił.

13:16 Skra jest na najlepszej drodze do wygrania pierwszego seta. Na drugiej przerwie technicznej ma trzy punkty przewagi.

11:14 Blok Możdżonka, to najwyższe prowadzenie Skry w tym meczu.

11:13 Skra w sporych tarapatach, ale skutecznie się broni.

8:10 Pliński z Wlazłym blokują Tietiuchina!

7:8 Siatkarze Zenitu dotykają taśmy, punkt dla Skry i minimalna zaliczka na pierwszej przerwie technicznej.

5:4 Ależ pechowo stracony punkt przez Skrę. Piłka została na rękach blokujących, ale ci nie zorientowali się, że spadła po stronie Skry, tuż za plecami.

3:3 Wlazły bliski asa serwisowego, pomylił się minimalnie.

1:2 Potrójny blok Skry zatrzymuje Tietiuchina.

Rozpoczyna się I set. Skra wyjdzie szóstką: Wlazły, Kurek, Pliński, Falasca, Możdżonek, Winiarski i libero Zatorski.

Siatkarze kończą rozgrzewkę, na trybunach prawie nie ma wolnych miejsc. Faworytem są gospodarze. Skra by awansować do Final Four musi wygrać cztery sety.

Czy złoty set jest sprawiedliwy? - Ten system jest chory. To tak, jakby w piłce nożnej przegrać 0:1, zwyciężyć w rewanżu 10:0, ale i tak strzelać rzuty karne decydujące o awansie - mówią siatkarze o tzw. złotym secie, który w europejskich pucharach decyduje o wyniku rywalizacji pucharowej nawet wtedy, kiedy w dwumeczu było 3:2 i 0:3. Czytaj więcej

Wczoraj do Final Four awansowali Ligi Mistrzów awansowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Co prawda gładko 3:0 przegrali z Noliko Maaseik, ale triumfowali w tzw. złotym secie. Relacja z meczu JW

Zespół z Bełchatowa dwukrotnie grał w Final Four, ale za każdym razem dostawał się do niego jako organizator. Teraz wreszcie może mu się to udać po eliminacjach, choć trafił na rywala najtrudniejszego z możliwych. Samo zwycięstwo nie wystarczy, bo tydzień temu bełchatowianie przegrali w Łodzi 2:3. Gdyby mistrzom Polski udało się wyrównać stan rywalizacji, konieczny będzie dodatkowy set, nazywany złotym. Skra już jeden taki rozegrała, w poprzedniej rundzie z Roeselare. Tyle że wówczas była gospodarzem, a teraz wystąpi w nowej hali w Kazaniu - pisze w korespondencji z Kazania Jarosław Bińczyk, dziennikarz "Gazety" i Sport.pl.