Manchester United

Odśwież
49
West Ham - Manchester United na Zczuba.tv

Na Upton Park w Londynie kibice przeżyli prawdziwy horror. W pierwszej połowie bramki strzelali gospodarze. W drugiej wszystko się zmieniło i do głosu doszły Czerwone Diabyły. "Młoty" nie mogą mieć jednak do siebie żadnych pretensji. Na drugi bieg Manchesteru tego dnia byli po prostu za słabi.

Dla gości mecz zaczął się fatalnie. W 11. minucie Evra dotknął piłki ręką w polu karnym. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Noble. 14 minut później było już 2:0. Okoliczności bardzo podobne - w polu karnym faulował Vidić, Noble drugi raz nie dał szans z rzutu karnego Kuszczakowi.

Manchester atakował, jednak nic z tego nie wynikało. Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Hernandez, trochę później Berbatow. To ultraofensywne ustawienie MU szybko zaczęło przekładać się na bramki.

Kanonadę rozpoczął w 65. minucie Rooney, który kapitalnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Greena. Nie minęło 10 minut, a na tablicy wyników widniał już remis. Tym razem Anglik ograł obrońców przyjęciem piłki i strzałem w długi róg uciszył trybuny. 5 minut później miał już na koncie klasycznego hat-tricka po bramce z rzutu karnego.

Ostatniego gola dla United strzelił dobrze dysponowany tego dnia Hernandez. Dzięki wspaniałej drugiej połówce Manchester dolicza do swoje konta kolejne 3 punkty i ma ich już 66. Drugi w tabeli Arsenal swój mecz rozegra o 18.30

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu! Czerwone Diabły dokonały w Londynie niemal cudu, Wayne Rooney kolejny raz pokazał swój geniusz, a zabójcze 20 minut może przestraszyć największe europejskie firmy.

90. min. Sędzia dolicza 4 minuty, a Manchester nadal jest w natarciu. Berbatow z Hernandezem świetnie się czują.

84. min. 4:2! Hernandez! Berbatow dogrywa do Giggsa, ten ni to strzela, ni podaje, do piłki dopada Meksykanin i z bliskiej odległości pakuje ją do bramki. Kapitalne 20 minut Czerwonych Diabłów.

80. min. Berbatow niby flegmatycznie, niby wolno, ale ograł trzech obrońców, wyłożył piłkę do Gibbsona, który mógł rozstrzygnąć losy tego meczu. Ten strzela jednak wysoko nad bramką.

79. min. Klasyczny hat-trick Rooneya! Anglik pewnie wykonuje jedenastkę i Manchester prowadzi już 3:2! 14 minut potrzebował napastnik Czerwonych Diabłów, żeby strzelić 3 bramki.

78. min. Karny dla MU! Upson dotyka piłki ręką!

77. min. Pewna interwencja Kuszczaka i szybkie wznowienie gry.

75. min. Berbatow strzela, ale Green przytomnie broni. West Ham jest w bardzo trudnej sytuacji...

74. min. GOOOOOOL dla MU! Znowu Rooney! Podanie Valencii, Rooney wyprzedza obrońców i kapitalnym przyjęciem otwiera sobie drogę do bramki. Strzał w długi róg ląduje tuż przy słupku Greena. Nawet jak Anglik nie zachwycał przez cały mecz, w ostatnich minutach jest królem boiska w Londynie. Zwracamy honor po raz drugi.

70. min. Do końca meczu pozostało 20 minut, Manchester ciągle atakuje. Kuszczak nie ma dziś zbyt wiele pracy, oprócz dwóch rzutów karnych nie miał kiedy się wykazać.

70. min. I pierwsza świetna akcja Berbatowa zakończona próbą strzału z bardzo ostrego kąta. Przytomnie Green.

65. min. GOOOOL dla Manchesteru! Kapitalny strzał Rooneya z rzutu wolnego i mamy kontaktową bramkę! Przed chwilą pisaliśmy o nieporadności angielskiego napastnika, jednak wielkiej klasy nie można mu odmówić. Po chwili zastanowienia... odwołujemy przedostatni wpis.

64. min. Z boiska schodzi Park, pojawia się na nim Berbatow.

62. min. Rooney za to dziś nie błyszczy. Przed chwilą łatwo stracił piłkę.

59. min. Kolejny raz nic z tego nie wyszło. Manchester ma już na koncie 12 rzutów rożnych, Hernandez błyszczy, ale nadal nic z tego nie wynika. A czas ucieka...

58. min. Żółta kartka dla da Costy, faulowany Rooney. Szansa na dośrodkowanie.

50. min. To nie jest mecz Vidica, kolejny raz ostry faul Serba. Zaraz może skończyć się to czerwoną kartką.

50. min. Widać, że Manchester stawia wszystko na jedną kartę. Raz po raz suną ataki prawym lub lewym skrzydłem, dośrodkowanie na razie są niedokładne.

46. min. Ależ wejście mógł zaliczyć Hernandez. Dośrodkowanie Giggsa i Meksykanin w bardzo efektowny sposób przenosi piłkę nad poprzeczką.

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce MU.

Piłkarze wracają na boisko. Zmiana w Manchesterze - Hernandez zmienia Evrę.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy spotkania. Lider Premier League na razie sensacyjnie przegrywa z West Hamem 0:2. Obie bramki padły po rzutach karnych, Tomasz Kuszczak nie zawinił przy żadnej z nich. Wracamy po przerwie.

45. min. Manchesterowi od kilkunastu minut nie idzie w ataku. Strzał Gibsona został właśnie zablokowany, MU nawet nie ma rzutu rożnego.

42. min. Hitzlsperger myli się o kilkadziesiąt centymetrów z rzutu wolnego. Kuszczak kontrolował sytuację.

41. min. Niebywałe... Ba wychodził na czystą pozycję, Vidić złapał go za koszulkę i powalił, a sędzia pokazuje mu tylko żółtą kartę. Manchester powinien grać w dziesiątkę. Rzut wolny dla West Hamu z dobrej pozycji.

35. min. Bardzo szybko kontra West Hamu. O'Neil kapitalnie dośrodkował w stronę Hitzlspergera, który momentalnie huknął z woleja w kierunku bramki Kuszczaka. Nie trafił.

31. min. Ależ kapitalna okazja Parka! Koreańczyk przypadkowo przyjął piłkę w środku pola karnego i niepilnowany z 10 metrów mocno huknął w kierunku bramki Greena. Bramkarz West Hamu popisuje się świetnym refleksem!

30. min. West Ham gra bardzo dzielnie, przed chwilą widzieliśmy kolejne przytomne wyjście Kuszczaka. Manchester decyduje się na długie podanie i po drugiej stronie boiska Rooneya uprzedza Robert Green.

28. min. Park i Giggs bardzo chcą dokładnie dograć kolegom, starają się także Rooney i Valencia, jednak na razie obrońcy gospodarzy grają bardzo uważnie.

25. min. Noble kolejny raz nie daje szans Kuszczakowi! Mocny strzał, mimo, że Polak wyczuł intencje strzelca, ląduje pod poprzeczką. Manchester jeśli chce wywieźć punkty z Londynu musi się szybko wziąć do pracy.

24. min. Drugi rzut karny dla West Hamu! Fauluje Vidić!

21. min. West Ham pokazuje, że tanio skóry nie sprzeda. Kapitalne podanie O'Neila do Ba, ten jednak pomógł sobie ręką. Jeśli lepiej przyjąłby piłkę wyszedłby sam na sam z Kuszczakiem.

20. min. Przenosimy się w pole karne Kuszczaka, którego próbował zaskoczyć Ba. To nie był trudny strzał, pewna interwencja Polaka.

19. min. Park próbował szczupakiem dojść do piłki - nie udało się. Ładna akcja Giggsa prawą stroną.

18. min. Tym razem ładny rajd Rooneya lewą stroną. Podanie jednak jest blokowane. Rzut rożny.

17. min. Smalling próbował ładnie zgrywać piłkę do Rooneya, lecz ten nie zdołał jej opanować. W polu karnym West Hamu jest coraz groźniej.

14. min. Manchester rzuca się do odrabiania start. Niedokładne dośrodkowanie Giggsa z rzutu rożnego.

11. min. Noble pewnie wykorzystuje jedenastkę. Tomasz Kuszczak rzucił się w przeciwną stronę. Niespodzianka na Upton Park.

10. min. Karny dla West Hamu! Evra dotknął piłkę ręką w polu karnym. Sędzia główny nie zauważył przewinienia Francuza, lecz arbiter boczny był czujny.

6. min. Kuszczak pewnie chwyta piłkę po rzucie wolnym. Szybkie wznowienie akcji, ale podanie Rooneya nie dotarło do Valencii.

4. min. No i pierwsza interwencja Greena. Bramkarz gospodarzy spokojnie przenosi piłkę nad bramką po strzale głową Smallinga.

2. min. Pierwszy kontakt z piłką polskiego bramkarza.

1. min. Rozpoczynamy relację! Manchester gra dziś na biało-czarno, West Ham w tradycyjnych bordowych koszulkach.

Piłkarze są już na boisku, trwa przywitanie.

Mimo, że przed meczem w zapowiadanych jedenastkach widniało nazwisko Edwina Van Der Sara, okazuje się, że Holender nie może wystąpić w mecz z powodu kontuzji pachwiny. Zastąpi go Tomasz Kuszczak. Na ławce rezerwowych Czerwonych Diabłów nie ma także Alexa Fergusona, który został odsunięty na 5 meczów.