Czy jeste¶ zadowolony z wyniku Polaków na mistrzostwach ¶wiata?
Tak, to młoda drużyna. Na więcej nas obecnie nie stać
Nie, porażka w takim stylu nie przystoi

Więcej o wydarzeniu

M¦ piłkarzy ręcznych. Rozmiarek: Europa powoli nam ucieka

Trzykrotny olimpijczyk Henryk Rozmiarek przyznał, że zbyt asekuracyjnie wyprowadzane kontry oraz zupełny brak gry skrzydłami to główne przyczyny porażki polskich piłkarzy ręcznych z Węgrami (19:27) w meczu 1/8 finału mistrzostw ¶wiata. - Europa powoli nam ucieka. Awans do 1/8 finału na pewno nie był planem minimum, bo nasza grupa powszechnie była uznawana za jedn± z najsłabszych- powiedział Rozmiarek.

M¦ piłkarzy ręcznych. Węgierskie media: Polacy znokautowani

"Polacy nie mogli się przedrzeć przez szczelny mur przed nasz± bramk±. Jak natchniony bronił Mikler. Mamy drużynę złożon± z przyjaciół, w której jeden oddałby życie za drugiego" - czytamy na węgierskich portalach internetowych po zwycięstwie ich drużyny na mistrzostwach ¶wiata z Polsk± 27:19. W zupełnie innych nastrojach po porażce w 1/8 finału s± polskie media. "Zrobili z nas węgierski gulasz" - pisze "Super Express"

M¦ piłkarzy ręcznych 2013. Szmal: Dobijali¶my gwoĽdzie do trumny

- Próbowali¶my zbyt szybko odrobić straty, rzucali¶my po pięciu sekundach, i to było tylko dobijanie kolejnych gwoĽdzi do trumny - powiedział po przegranym meczu z Węgrami 19:27 bramkarz reprezentacji Polski Sławomir Szmal. Polacy odpadli w 1/8 finału mistrzostw ¶wiata. - Zupełnie stracili¶my głowę - przyznał rozgrywaj±cy Michał Kubisztal

• KONIEC

Bratankowie okazali się bezlitośni, co jest kolejnym dowodem na to, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Co tu podsumowywać? Węgrzy byli dziś lepsi we wszystkim - lepiej rzucali, lepiej bronili, do tego ich bramkarz Mikler był w niesamowitej formie. Lekkość, z jaką rzucali nam kolejne bramki była niesamowita w porównaniu z tym, jaką mordęgą była dziś dla Polaków każda akcja ofensywna. Jeśli to dla kogoś pocieszenie, przynajmniej nie będziemy musieli grać w "co by było gdyby", bo dziś odpowiedź na to pytanie brzmi "Węgrzy i tak by wygrali". Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na 1.00 i relację z ćwierćfinału Australian Open, w którym Agnieszka Radwańska zagra z Chinką Na Li. Bądźcie z nami!

• PILNE

60. min.

27:19. Koniec. Polacy żegnają się z mistrzostwami świata.

• 60. min.

27:19. 15 sekund do końca. Mamy dużo czasu, ale Węgrzy mają piłkę. I dużo bramek.

• 60. min.

27:19. Niecelny rzut rywala. Zablokowany rzut Jureckiego. Nadal piłkę mają jednak Polacy. Prawie ją gubią po niecelnym podaniu. Zupełnie gubią ją dopiero po pomyłce Wiśniewskiego.

• 59. min.

27:19. Polacy kilka razy próbują przebijać się przez obronę rywali, w końcu Michał Jurecki rozpędza się, rzuca i trafia. Csaszar nawet nie próbował mu przeszkadzać. Przy tym wyniku mógł sobie na to pozwolić.

• 58. min.

27:18. Czaszar ładnie podaje między obrońcami do Szolossiego, który nie ma problemu z wykorzystaniem sytuacji sam na sam.

• 57. min.

26:18. Michał Jurecki próbuje dogrywać do Bartosza, ale obrońcy blokują podanie. Mamy jeszcze jedną okazję, ale Kubisztal rzuca wysoko nad poprzeczką. Jeśli jakiś cud miałby ochotę się zdarzyć - to jest całkiem niezły moment.

• 56. min.

26:18. Węgrzy blokują rzut Michała Jureckiego. Piłka spokojnie wpada w ręce Miklera. Rywale czekają na sygnalizację gry pasywnej. Czaszar znajduje się jednak w na tyle korzystnej sytuacji, że zamiast czekać, woli zdobyć bramkę. Jak woli, tak robi. Pięknym rzutem z dystansu.

• 55. min.

25:18. Polacy długo rozgrywają. W końcu rzuca Michał Jurecki, ale trafia w poprzeczkę. Jeszcze walczy o piłkę, ale rywale mają w tej walce trzykrotną przewagę. A Moscaiowi nikt nie przeszkadza, kiedy łapie piłkę na jedenastym metrze. Mocsai rzuca nad rękami naszych obrońców. Trafia. Do bramki wraca Szmal/

• 54. min.

24:18. Putics trafia w słupek. Słupek zgrywa do Puticsa. Putics kłania się i próbuje jeszcze raz. Tym razem Szmal nie miał szans.

• 53. min.

23:18. Michał Jurecki do rozpędzonego Kubisztala, który skacze i rzuca. Mikler nie ma szans!

• 52. min.

23:17. Michał Jurecki rzuca znienacka, biorąc krótki zamach, ale przy tym bardzo mocno. Jak się okazuje, ten rzut boli. Boli oglądanie, jak piłka odbija się po nim od słupka.

• 51. min.

23:17. Wichary kapitalnie broni rzut Mocsaia, ale zupełnie niepotrzebnie. Nasi zawodnicy rzucają się do przodu, Csaszar rzuca się na piłkę, zgrywa ją przed bramkę, gdzie jest tylko jeden z jego kolegów, który rzuca do pustej bramki.

• 51. min.

22:17. Mikler nie wygląda na zadowolonego. Tyle dobrego. Kubisztal ładnie przedarł się między rywalami, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał go rzutem nie do obrony.

• 51. min.

22:16. Harsanyi przejmuje piłkę na lewym skrzydle, łatwo mija Kubisztala, skacze i rzuca. Wichary nie ma szans.

• 49. min.

21:16. Węgrzy znowu trafiają. Nie lubimy tego pisać. Rozważamy więc zaprzestanie pisania do końca meczy, gdy wtem! Przewracający się Lijewski szybko odpowiada rzutem z wysokości podłogi.

• 49. min.

20:15. Polacy nie bawią się już w długie rozgrywanie. Szybkie dogranie do Bartosza Jureckiego, który rzuca. Jest! W naszej bramce Wichary.

• 48. min.

Gra Polaków przyprawia nas o dylematy hamletowskie...

• 48. min.

20:14. Ładna akcja Polaków. Węgrzy na szczęście odpuścili sobie krycie Wiśniewskiego, przyczajonego na lewym skrzydle. Rzut odbity od ziemi, Mikler wyciąga piłkę z bramki. I rzuca. Daleko. Węgrzy szybko odrabiają tego gola.