Hala Legionów

Czechowskije Miedwiedi

Odśwież
48
Dreszczowiec z niedźwiedziami i trzecie miejsce - czytaj relację z meczu Vive - Czechowskije Miedwiedi

Vive walczyło w tym meczu o zwycięstwo, które pozwalało awansować dalej nawet z drugiego miejsca. Remis również dawał przepustkę do drugiej rundy, ale z trzeciego miejsca. - Wykonaliśmy plan w 50% procentach - powiedział po meczu bohater spotkania - Michał Jurecki.

Mecz miał dramatyczny przebieg. Polski zespół kontrolował przebieg spotkania w pierwszej połowie, ale w drugiej zaczął się gubić. Kielczanie mieli wielkie problemy w ataku i bywały momenty, gdy tracili seryjnie bramki. Na szczęście Rosjanie również się mylili i gospodarzom udało się doprowadzić do zaciętej końcówki.

Minutę przed końcem meczu Vive prowadziło jedną bramką, ale piłkę mieli Rosjanie. Goście bardzo długo rozgrywali akcję i sędziowie zaczęli sygnalizować grę pasywną, w ostatniej chwili udało się im jednak pokonać Cleverly'ego. Vive zostało 14 sekund na strzelenie zwycięskiej bramki, ale gospodarze szybko stracili piłkę i tylko dzięki szybkiemu powrotowi i ofiarności Michała Jureckiego, obronili się od straty bramki, która mogła dać awans gościom.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

60. min. Nie ma bramki dla Rosjan! Mamy awans do kolejnej rundy. Niestety tylko z trzeciego miejsca, ale patrząc na przebieg końcówki meczu, dobre i to.

60. min. Straciliśmy piłkę! Michał Jurecki jednak fantastycznie wrócił do obrony i nie dał Rosjanom strzelić zwycięskiej bramki! Goście będą jeszcze mieli rzut wolny.

60. min. 26:26: Rosjanie grali długą akcję i niestety dla Vive strzelili bramkę... Wenta jest wściekły, uważa, że sędziowie powinni odgwizdać grę na czas. Zostało 14 sekund.

59. min. 26:25: Buntić! Mamy bramkę przewagi! Została minuta!

58. min. 25:25: Aslanyan trafia...

57. min. 25:24: Stojoković trafia z rzutu karnego. Jeszcze trzy minuty.

55. min. 24:24: Tym razem bramkarz Vive nie mógł nic poradzić. Znowu fatalnie straciliśmy piłkę w ataku.

54. min. 24:23: Cleverly fantastycznie broni rzut karny! To może być decydujący moment meczu. Gramy jednak w osłabieniu.

52. min. 24:23: Michał Jurecki dziś nie zawodzi.

51. min. 23:23: Sędziowie sygnalizowali grę pasywną, ale na rzut rozpaczy zdecydował się Harbok. Trafił.

51. min. 23:22: Tkaczyk jest skuteczny.

50. min. 22:22: Jurasik nie trafił, co wykorzystali Rosjanie.

48. min. 22:21: I już prowadzimy. Bardzo ważne trafienie Musy.

46. min. 20:21: Niestety jesteśmy świadkami kolejnego przestoju Vive. Znowu przegrywamy przez nieporadność w ataku.

45. min. 20:20: Niestety tracimy bramkę w osłabieniu.

44. min. 20:19: Tym razem nie udało się wybronić tej akcji. Do tego gramy w osłabieniu.

42. min. 19:18: Przechwyt i kolejny świetny rajd Olaffsona.

40. min. 18:18: I jest remis. Trener Rosjan prosi o czas.

40. min. 17:18: Fantastyczna akcja Olafsson. Islandczyk zmylił kilku rywali i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Trafił!

39. min. 16:17: Tkaczyk zdobywa bramkę w bardzo trudnej sytuacji. Brawo.

37. min. 15:17: Skuteczny w drużynie Vive jest tylko Michał Jurecki. Kolejna świetna akcja reprezentanta Polski.

35. min. 14:17: Dibirow znowu skuteczny. Bardzo zły początek drugiej połowy... 5 bramek w 7 zdobyli goście.

34. min. 13:15: ... i jeszcze gorzej atakujemy. Dwie kolejne straty i dwie kolejne łatwe bramki Kowalewa.

33. min. 13:13: Szelmenko trafił. Nie najlepiej bronimy.

33. min. 13:12: Niesamowity rzut Jureckiego. I do tego bardzo ważny - zaczęliśmy połowę od dużych kłopotów w ofensywie.

32. min. 12:12: Niestety znowu tracimy piłkę w ataku, Cleverly nie był w stanie wybronić sytuacji sam na sam. Remis.

31. min. 12:11: Olafsson nie wykorzystał swojej sytuacji, zrobili to za to goście. Bramka przewagi.

31. min. Gramy.

30. min. 12:10: Koniec pierwszej połowy. Prowadzenie gospodarzy mogło być wyższe, ale nie narzekajmy. W drugiej części Vive musi być skuteczniejsze, a wygrana z Rosjanami będzie niezagrożona. Wracamy po przerwie.

29. min. 11:9: Stojković w końcu strzela 11. gola dla kielczan! Przestój był długi.

25. min. 10:9: Mieliśmy szansę wyjść na 3-bramkowe prowadzenie, a straciliśmy gola i znowu wynik oscyluje w granicach remisu.

22. min. 9:8: Dibirov nie myli się dwa razy... Przed chwilą nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale Vive znowu straciło piłkę i w efekcie bramkę.

20. min. 9:7: Michał Jurecki znowu trafia. Już dwubramkowe prowadzenie.

18. min. 8:7: Mocny i precyzyjny rzut Jureckiego. Trafił!

18. min. 7:7 Teraz to Vive gra jednak w przewadze. I jest już remis.

17. min. 6:7 Zaremba popełnił błąd w kryciu i mistrzowie Rosji znowu prowadzą.

15. min. 5:6 Cleverly broni drugi rzut karny! Niestety, piłka wpadła idealnie w ręce rywala i dobitka okazała się już skuteczna.

13. min. 4:5 Mistrzowie Rosji mają się z czego cieszyć - po raz drugi na ławce kar usiadł Buntić.

11. min. 4:4 Cleverly broni, Vive przeprowadza dobrą akcję i mamy remis!

9. min. 2:4 Buntić trafia tylko w słupek. Bogdan Wenta bierze czas.

7. min. 2:3 Cleverly obronił pierwszy rzut, ale z powtórką już nie dał rady.

5. min. 2:2 Bronią dobrze, za to mają problemy z grą w ofensywie. Nie nastawiajmy się na wysoki wynik.

3. min. 1:1 Zaczynamy bardzo powoli. Na razie po jednym golu.

1. min. Początek meczu.

17:00 - Będziemy grali o wszystko, jest szansa nawet na drugie miejsce, ale przede wszystkim trzeba skupić się na naszym przeciwniku. Dopiero po zwycięstwie poszukamy wyniku z Węgier, będziemy analizować w tabelę - zapowiadał przed meczem Sławomir Szmal. Vive nie może przegrać, żeby awansować. Rosjanie walczą o to samo. Ktoś dzisiaj odpadnie. To ostatnia kolejka rundy.