27 26

Odśwież
Nie ominą Cię żadne emocje sportowe - na żywo w m.sport.pl
68
Zespół Bogdana Wenty rozpoczął starcie z mistrzem Słowenii znakomicie. Raz po raz rzuty rywali bronił Sławomir Szmal i po 15 minutach gospodarze mieli nawet pięć bramek przewagi. Niestety w końcówce pierwszej odsłony w szeregi Vive wdarł się chaos. Dwie fatalne straty zaliczył Michał Jurecki i na przerwę gospodarze schodzili tylko z jednobramkową przewagą.

Po przerwie było jeszcze gorzej. Goście szybko wyszli na prowadzenie. Kielczanom najwięcej kłopotów sprawiali Matjaz Brumen i Sebastian Skube. Na pięć minut przed końcem meczu goście prowadzili aż trzema golami.

Na szczęście końcówka należała do wicemistrzów Polski. Podopieczni Wenty zdecydowanie lepiej zaczęli grać w obronie, a i w ataku niczego im nie brakowało. Ważne bramki zdobyli Denis Buntić i Tomasz Rosiński. Ostatecznie ku uciesze licznie zgromadzonej w Hali Legionów publiczności gospodarze zdołali wygrać spotkanie, ale można się zastanawiać, czy ich przewaga przed rewanżem nie jest zbyt mała.

- Wygraliśmy, ale z wyniku nie jesteśmy do końca zadowoleni. Szkoda, bo harowaliśmy strasznie. Ale jestem optymistą i drogę do ćwierćfinału wciąż uważam za otwartą - powiedział Grzegorz Tkaczyk.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

Koniec meczu!

27:26 Na sekundy przed końcem Brumen zdobywa kontaktowego gola.

27:25 I są dwa gole przewagi!

26:25 Kolejne dwie minuty kary dla Cimosu za niesportowe zachowanie trenera.

26:25 Faul w ataku Konecnika. Piłka dla Vive.

26:25 Rosiński ze skrzydła i znów Vive na prowadzeniu!

25:25 Skube wykluczony na dwie minuty za symulowanie faulu. Vive w przewadze!

25:25 I znowu Buntić! Dwie minuty do końca.

24:25 Skoko niestety skutecznie. Ale już lepiej gra Vive.

24:24 Buntić daje remis!

23:24 Kapitalna obrona Szmala, kontra Vive i... fatalne pudło Jurasika.

23:24 Do końca pozostało sześć minut. Trener gości bierze czas.

22:24 Kolejna strata wicemistrzów Polski. Z taką grą nie ma mowy o zwycięstwie.

22:24 Tomczak trafia z rzutu karnego.

21:24 Bombac zwiększa przewagę Cimosu do trzech bramek.

21:23 Skube z podłoża. Nie możemy dogonić Słoweńców.

21:22 Skuteczny rzut Rosińskiego.

20:22 Brumen ze skrzydła.

20:21 Efektowna akcja Jachlewskiego na skrzydle i jest kontaktowa bramka.

19:21 Straty zmniejsza Buntić.

18:21 Szmal broni rzut Brumena z karnego, ale po chwili i tak wyciąga piłkę z siatki.

18:20 Jurasik ze skrzydła.

17:20 Bramkę zdobywa Brumen i goście mają już trzy gole przewagi.

17:19 Stojković nie trafia z karnego. Beznadziejny okres gry Vive.

17:19 Ładny rzut ze skrzydła Brumena i niestety Cimos powiększa przewagę.

17:18 Skube daje gościom pierwsze prowadzenie w meczu.

17:17 Znowu strata Jureckiego i kolejny remis. Wenta sadza 'Dzidziusia' na ławce.

16:15Dwie parady Szmala, ale po chwili Jurecki gubi piłkę i znów Vive ma tylko bramkę przewagi.

16:14 Piękna akcja Tkaczyka zakończona rzutem w 'okienko'.

14:14 Druga odsłona zaczęła się niedobrze dla wicemistrzów Polski. Jest remis.

Koniec pierwszej połowy.

13:12 Bombac rzuca z podłoża. Fatalna końcówka pierwszej połowy w wykonaniu Vive, w tym Michała Jureckiego, który zaliczył dwa niecelne podania.

13:11 Kolejny gol Rapoteca.

13:10 Niecelny rzut Jachlewskiego.

13:10 Rapotec zmniejsza dystans do Vive.

13:9 Poklar wykluczony na dwie minuty za pociąganie za koszulkę Stojkovicia.

13:9 Czas dla Bogdana Wenty.

13:9 Faul w ataku Michała Jureckiego. Cztery minuty do końca pierwszej połowy.

13:9 Skuteczny rzut Skube z podłoża.

13:8 Trener Cimosu prosi o czas.

12:8 Rzut karny dla gości. Pojedynek Cleverly'ego z Brumenem ponownie wygrywa ten drugi.

12:7 Wrócił Szmal i od razu popisał się piękną obroną. Po chwili Vive wykorzystało szybką kontrę.

11:7 Znakomity rzut Zormana.

10:7 Cleverly zmienia Szmala, ale on też nie jest w stanie obronić rzutu Brumena.

10:6 Zaremba fauluje Rapoteca i zostaje wykluczony na dwie minuty. Na dodatek Cimos ma rzut karny.

10:6 I znowu Musa!

9:5 Świetna akcja Olafssona.

8:5 Tym razem Szmal blokuje rzut Słoweńca.

8:5 Rzuca Skube, Szmal bez szans.

8:4 Buntić wyprowadza Vive na czterobramkowe prowadzenie.

6:4 Brumen po raz drugi pokonuje Szmala z rzutu karnego.

6:3 I gol Jureckiego!

5:3 Ależ parada Szmala! Piłka po rzucie Bogunovicia zmierzała w okienko, ale bramkarz Vive odbił ją końcami palców.

5:3 Musa wyprowadza Vive na dwubramkowe prowadzenie.

4:3 I karny dla Vive. Stojković się nie myli.

3:3 Brumen pokonuje Szmala z rzutu karnego.

3:2 Kolejna obrona Szmala i kibice skandują jego nazwisko. Na razie reprezentant Polski broni jak w transie.

3:2 Vive znów na prowadzeniu. Jachlewski!

2:2 Szmal broni rzut Krivokapicia.

2:2 Kolejna kontra gości. Bombac trafia od słupka.

2:1 Nieudana akcja Vive i kontra Cimosu. Rapotec pewnie pokonuje Szmala.

2:0 Vive przez dwie minuty w osłabieniu. Mimo wszystko Słoweńcy wciąż nie są w stanie pokonać Szmala.

2:0 Kolejna obrona Szmala. Skoko trafia polskiego bramkarza w głowę.

2:0 Świetny początek Vive. Dwa gole, dwie obrony Szmala. Oby tak dalej!

Gramy!

Przed meczem:
Z Ligi Mistrzów przed dwiema godzinami odpadła Wisła Płock, która przegrała rewanżowe spotkanie 1/8 finału z THW Kiel. Czy do ćwierćfinału zdoła awansować Vive Kielce? Przed nami pierwsze starcie z mistrzem Słowenii, które zostanie rozegrane w wypełnionej po brzegi Hali Legionów.