0 1

Odśwież
56
Bramki z Ligi Mistrzów na Zczuba.tv

Przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że tylko niespotykana katastrofa może wyrwać Realowi awans do kolejnej rundy. W Madrycie "Królewscy" rozstrzygnęli rywalizację, wbijając rywalom cztery bramki, nie tracąc zaś żadnej. W rewanżu wystarczyło im więc bronić bezpiecznej przewagi.

Tottenham, zdając sobie sprawę z beznadziejnej sytuacji, nie rzucił się do huraganowych ataków. Początek należał zdecydowanie do podopiecznych Mourinho, który przeżywał jubileusz - po raz pięćsetny zasiadł na ławce trenerskiej. Nieźle grał Oezil, groźny jak zawsze był Ronaldo, bramki pewnie strzegł Casillas. Po kilkunastu minutach inicjatywę przejął jednak Tottenham i gdyby Pawluczenko wykazał trochę więcej zimnej krwi, gospodarze mogli prowadzić. Spotkanie było emocjonujące, nikt nogi nie odstawiał, nie było widać, że walka jest już rozstrzygnięta.

Emocje umarły w 50. minucie. Ronaldo zdecydował się na strzał z dystansu, trafił w środek bramki, ale Gomes, ciężko wytłumaczyć dlaczego, wypuścił piłkę z rąk i praktycznie sam sobie wbił ją do siatki. Z Tottenhamu zeszło powietrze i nie wróciło aż do ostatniego gwizdka. Indywidualnych popisów próbowali Bale czy Van der Vaart, ale Casillas był dziś bardzo czujny.

Real wygrał w dwumeczu 5:0, był drużyną lepszą i zasłużenie awansował do półfinału. Tam czeka już Barcelona, a kibiców czekają wielkie emocje związane z Derbami Europy.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu. Real w półfinale Ligi Mistrzów.

90. min. +2 Granero ponad bramką.

90. min. +1 Rzut wolny z bardzo bliska dla Realu.

90. min. Szarżujący Bale ograł dwóch rywali w polu karnym i zatrzymał się na trzecim.

89. min. Koronkowe rozegranie Adebayor - Benzema, ale połapali się w tym wszystkim obrońcy.

86. min. Van der Vaart przyjął piłkę, zwiódł obrońce i uderzył z kilkunastu metrów lewą nogą tuż nad bramką Casillasa.

82. min. Trwa symulacja walki. Obie drużyny chcą już dociągnąć do ostatniego gwizdka.

79. min. Ładny techniczny strzał Marcelo, ale tylko boczna siatka.

76. min. Sandro przewrócił się w polu karnym, chciał wymusić jedenastkę, ale sędzia, słusznie, nie dał się nabrać.

73. min. Casillas fantastycznie obronił strzał Defoe z najbliższej odległości! Tak jak i dobitkę.

71. min. Rzut rożny dla Tottenhamu.

69. min. Carvalho bardzo dobrze odczytał intencje Defoe, który próbował zagrać prostopadle do Pawluczenki.

66. min. Gomes bardzo ładnie broni strzał Kaki.

65. min. Gomes rzucił się pod nogi Khediry i w ostatniej chwili wybił piłkę.

65. min. Schodzi Ronaldo, wchodzi Kaka. Brazylijczyk po raz pierwszy w tej edycji LM.

62. min. Błąd Gomesa chyba zabił emocje w tym meczu... Tottenham już kompletnie nie wierzy, choć od czasu do czasu popisuje się niezłymi zagraniami.

60. min. Defoe wchodzi na boisko. Zmienia Lennona.

58. min. Ładnie zakręcił dwoma obrońcami Van der Vaart, dośrodkował wprost na głowę Pawluczenki, który z pięciu metrów uderzył ponad bramką. To była kolejna doskonała sytuacja.

56. min. Próba bezpośredniego strzału, nieskuteczna i Tottenham naraził się na kontratak.

55. min. Lennon wywalczył rzut rożny.

52. min. Ta bramka, kompletnie niespodziewana, podcięła skrzydła gospodarzom.

50. min. GOL dla Realu! Katastrofalny błąd Gomesa! Ronaldo strzelał z dystansu w środek bramki, nadał piłce niebezpieczną rotację, ale Gomes nie miał prawa wypuścić futbolówki z rąk i wbić jej sobie do siatki... a tak się właśnie stało.

46. min. Zaczęli!

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. A tymczasem Schalke prowadzi 1:0 z Interem. Gola strzelił Raul!

45. min. Pawluczenko uderzył lewą nogą z około 25 metrów, ale na posterunku Casillas.

43. min. Kontratak Realu czterech na czterech, piłka trafiła wreszcie do Ronaldo, który osaczony przez dwóch rywali stracił piłkę.

41. min. Ostatnie kilka minut to dobra gra Tottenhamu, kilka groźnych akcji. Real lekko oddał pola, ale Królewscy nie muszą przecież specjalnie forsować tempa.

38. min. Gol dla Tottenhamu! Ale spalony! Modric dostał idealną piłkę na głowę w pole karne, zgrał do Bale'a, który płaskim strzałem z kilku metrów pokonał Casillasa. Jak pokazały powtórki, Modric faktycznie był na spalonym.

36. min. Indywidualna akcja Ronaldo, który minął obrońcę i powinien strzelać, zdecydował się jednak mijać jeszcze jednego i wywalczył tylko rzut rożny.

35. min. Wracamy do gry.

32. min. Na boisku leżał uderzony w głowę Khedira (zderzył się z Albiolem), ale nikt gry nie przerwał. Dopiero po chwili piłkę wybił na aut piłkarz Realu i mamy przerwę w grze.

31. min. Daleki wrzut z autu, piłkę przyjął pod kryciem Huddlestone, zdołał się obrócić, ale uderzył minimalnie niecelnie... chyba większy byłby z tej akcji pożytek, gdyby próbował odgrywać do lepiej ustawionego kolegi.

28. min. Real miał szansę skarcić rywali za niefrasobliwość, ale Adebayorowi zabrakło zdecydowania.

27. min. Fantastyczna akcja Lennona, wejście w pole karne, odegranie na 16 metr do niepilnowanego Pawluczenki, który w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił. Najlepsza szansa Tottenhamu.

24. min. Real kontroluje grę, długo rozgrywa piłkę, nie podejmuje ryzyka... Tottenham nie jest w stanie zagrozić poważnie bramce gości.

21. min. Teraz szansa po drugiej stronie - strzelał Ronaldo, ale bardzo niecelnie.

20. min. Groźne po tym stałym fragmencie gry - najpierw dobrze interweniował Casillas, po chwili dośrodkowanie wybili obrońcy.

18. min. Stracie na boku boiska - Ramos powalił Bale'a. Będzie rzut wolny.

16. min. Khedira strzelał z kilkunastu metrów - płasko, mocno, ale bardzo niecelnie.

15. min. Pierwszy kwadrans za nami. Tempo trochę siadło.

14. min. A teraz rzut wolny dla Tottenhamu, ale Bale trafił w mur.

13. min. Rzut rożny dla Realu, zamieszanie i wreszcie gwizdek sędziego - faul na piłkarzu gospodarzy.

10. min. Mecz pozornie jest już rozstrzygnięty, ale ogląda się to bardzo przyjemnie.

8. min. Znów niepewna interwencja Casillasa, niebezpieczeństwo jednak zażegnane, Real ruszył z kontrą, którą źle rozegrał Adebayor.

6. min. Groźnie! Zagranie w pole karne Realu, Casillas odbija niepewnie, ale doskonałej okazji na dobitkę nie wykorzystał żaden z graczy Tottenhamu.

5. min. Tottenham trochę się otrząsnął, przeniósł ciężar gry na połowę rywali, ale na razie nie potrafi zagrozić bramce Casillasa.

3. min. Real całkowicie zdominował pierwsze minuty meczu. Okazję już miał Oezil, ale górą bramkarz.

2. min. Koronkowa akcja Ronaldo - Adebayor i Portugalczyk powstrzymany przed polem karnym.

1. min. I już na dzień doby Ronaldo zaatakowany wyprostowaną nogą...

1. min. Początek meczu!

Jeszcze nigdy w historii Ligi Mistrzów żaden zespół nie awansował do kolejnej rundy, jeśli w pierwszym meczu przegrał 0:4. Mourinho, jako trener, nigdy nie odpadł w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Trener Tottenhamu Harry Redknapp o tym ze swoimi piłkarzami nie rozmawiał. - A jaki miałoby to sens? Przecież wtedy zapytaliby mnie: po co wychodzić na boisko? A może pójdźmy na zakupy? - mówił na konferencji prasowej przed meczem Redknapp. Czytaj zapowiedź meczu Tottenham - Real.